بحث کاربر:Kamran: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی حج
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۳۸۸: سطر ۳۸۸:
  
 
==اشکال در ابزار املا==
 
==اشکال در ابزار املا==
 +
{{پب|Engineer}}
 
ابزار املا که بالای ویرایشگر متن قرار دارد، گاهی واژه «به» را به کلمه بعد با با نیم فاصله می چسباند.
 
ابزار املا که بالای ویرایشگر متن قرار دارد، گاهی واژه «به» را به کلمه بعد با با نیم فاصله می چسباند.
 
{| class="wikitable"
 
{| class="wikitable"

نسخهٔ ‏۱۰ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۴

به ویکی‌حج خوش آمدید.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۱۲ (UTC)

محتویات

شیوه کار

با سلام و احترام. هر مدخل نیاز به شناسه، دسته‌بندی، لینک‌دهی، عکس، جعبه اطلاعات، جعبه ناوبری، جعبه نقل قول، الگوهای ویکی، اصلاح پانویس و منابع، اصلاح متن (حداقلی)، تغییر مسیرها و رده مناسب دارد.--Hasaninasab (بحث) ‏۲۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

سلام علیکم درباره بحث شناسه و اینکه شناسه بهتری مدنظرتون هست، به دوستان ارجاع شد ولی ذکر چند نکته را لازم می دانم:

1. بحث سرفصل یا همان شناسه از مواردی هست که با شرایط گفته شده، زمان معتنابهی را از دوستان می گیره. چون هم باید کامل باشه هم کپی از متن نباشه و هم اینکه نیازمند احاطه به کل مقاله هست.

2. برخی مواردی که فرمودید درست و صحیحه، مثل مقاله اقطاع به اون بخش اضافه به نظر می آمدو چندان مناسبتی نداشت که آورده بشه ولی در برخی مقالات دیگر (مثلا افغانستان)، اگر بعضی جمله بندی ها را فاکتور بگیریم که حق با شماست، از لحاظ محتوای سرفصل، چندان اشکالی به نظر نمی رسید. چون هم کشور رو تعریف کرده، هم تاریخچه حکومت ها رو گفته، هم دین و مذهب مردم رو گفته و هم بحث مرتبط با حج و حاجیان رو ذکر کرده.

3. به نظر میرسه، تعریف دقیقی از سرفصل ارائه نشده، لذا شاید بعضا بحث سلیقه ای هم مطرح بشه.

ممنونم --Z mohammad (بحث) ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۵ (IRDT)

در صفحه ویکی حج:تابلوی اعلانات به فایل docm.اصلاح اشاره شده که برای اصلاح مشاکل مختلف استفاده می شود. اگر در زنگوله بالای صفحه پیام داد هم بگو که مطمئن بشم کار می کنه. --Engineer (بحث) ‏۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۶ (UTC)

توجه به صفحه تغییرات دیگران

با سلام و ادب. لطفا هرهفته صفحه کاربران ثبت نام نکرده را بازدید نمایید و موارد مفید را تأیید و بقیه را حذف کنید. به طور مثال ساخت صفحه عبدالله بن محض را که یکی از کاربران بیرونی انجام داده است.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۰ نوامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۴۲ (UTC)

مشکل ایجاد صفحه

من مشکل دارم در تایید مدخل جدید--صلاتی (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)

اشکال در تغییر مسیر

عرض سلام. ضمن عرض پوزش در خصوص عدم هماهنگی قبل از ایجاد مدخل . در فرایند تغییر مسیر دچار مشکل گردیده ام ، خواهشمندم در این خصوص راهنمایی فرمائید.

لطفا پیگیری کنید

باسلام لطفا مدخل های آماده شده (داریا،غار کهف،المنیحه) را بررسی کنید در صورت عدم مشکل مدخل جدید برای کاربری A-samadi بگذارید.

 • لطفا سریعتر به درخواست کاربران پاسخ دهید.

با تشکر

مقالات نیازمند اصلاح

البته موارد بالا در رده «مقاله‌‌های در دست ویرایش» جمع آوری شده.

--Engineer (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۵۶ (UTC)

درخواست مدخل

باسلام. لطفا مدخل جدید برای بارگذاری ارائه دهید.
با تشکر.A-samadi

مداخل جدید

با سلام و ادب. این روزها مداخل فراوانی تولید می‌شود که برچسب ویرایش آنها برای مدتی باقی می‌ماند و به نظر می‌رسد، به‌این‌زودی قرار نیست تکمیل شوند. پس از تکمیل نیز برخی موارد ازجمله شناسه بسیار ناقص است. همچنین برخی مداخل مانند عبدالغنی بادکوبه‌ای ایجاد شده که به‌نظر نگارش چنین مداخلی از سیاست‌های ویکی حج نبوده. لطفا بررسی نمایید.--Hasaninasab (بحث) ‏۲۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)

 • @Hasaninasab: سلام. سپاس از پیگیری و تذکر شما. یکی از اهداف اصلی ویکی حج، دست کم در کوتاه مدت، ویکی سازی محتوای تولید شده در پژوهشکده حج و زیارت در قالب کتابها و مقالات متعدد منتشر شده است. محتوایی که فعلا در ویکی تولید می‌شود کاملا وابسته به این متون است. فعلا این برنامه را به شکل حداکثری پیگیری می‌کنیم که همه آثار پژوهشکده را - البته بعد از تلخیص و ویکی ‌سازی به حد مقدور - به صورت مقاله در سایت بارگذاری کنیم. بیشتر مطالب و مداخل نیز مرتبط به چشم‌انداز ویکی است، البته می‌پذیرم که گاهی مداخل کمتر مربط است، اما در کل مطابق با هدف ذکر شده است.

درباره مقالات تکمیل نشده، به زودی اصلاح می‌شود.--Kamran (بحث) ‏۲۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۳۱ (UTC)

ویرایش نوابری کتاب‌شناسی زیارت

سلام. به بخش‌های این ناوبری، دو بخش اضافه شد:‌ «آداب زیارت» و «سایر». در صورت اشکال، بفرمایید اصلاح کنم تشکر. الگو:کتاب‌شناسی زیارت

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

سایت ناشران

بیشتر ناشران بیروت، سایت ندارند، ولی در فیسبوک صفحه رسمی دارند. در قسمت جعبه اطلاعات کتاب، صفحه فیسبوک ناشر درج شود یا خیر؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

شیوه نامه ویکی حج

پیشنهاد می‌شود، در صورت نبود، صفحه ویکی حج:شیوه‌نامه ساخته شود و به تدریج همزمان با پرسش و پاسخ کاربران کامل شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۸ (UTC)

رده کتاب‌ها

شاید در رده کتاب ها رده ای با عنوان سرگذشتنامه‌ها لازم باشد. شاید بشود زیر رده کتاب‌های تاریخی قرار بدهیم. به نظر برای مدخل هایی مانند راقدون عند الحسین(ع) لازم باشد. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۵۲ (UTC)

تاریخ نگارش کتاب‌های معاصر

تاریخ نگارش کتاب‌های معاصر را درج کنیم یا خیر؟ در صورت تأیید به صورت سده پانزدهم قمری درج کنیم؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۰ (UTC)

کتاب مصور

مصور بودن کتاب رو در کدام یک از بخش‌های جعبه اطلاعات بزنیم؟ در بخش نوع رسانه یا سبک؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)

رده کتاب ها

سلام و خسته نباشید. فکر کنم، کتابی مثل مراقد البصره به زیر رده کتاب‌های مزارشناسی،‌ به عنوان زیر رده کتاب‌های با موضوع زیارت لازم دارد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۵ (UTC)

طولانی شدن واژه «یادداشت» در الگوی یادداشت

الگوی یادداشت طوری طراحی شده، که کلمه «یادداشت» بالای متن مورد نظر قرار می‌گیرد. طولانی بودن «یادداشت»، زیبایی متن را به هم ریخته و بین خواندن پیش و پس از آن فاصله می‌اندازد. در برخی از ویکی‌ها، الگو:یادداشت، به صورتی نوشته شده، که در آن یادداشت‌ها با نشانه اختصاری و به ترتیب حروف الفبا نام گذاری می‌شوند. برای نمونه، صفحه روبه‌رو، به این صورت عمل کرده است:‌ لاک‌پشت پوزه عقابی

رده ای اضافه شد

متولیان عتبات عالیات رو یه زیر رده قرار دادم برای رده:متولیان اماکن زیارتی، این در حالی بود که بین «متولیان حرم امام حسین(ع) و عنوان مذکور مردد بودم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۴۶ (UTC)

مشکل در نسخه جدید پرونده

هنگامی که نسخه جدید برای یک پرونده بارگزاری می‌شود، در صفحه مدخل، همچنان نسخه پیشین نمایش داده می‌شود؛ البته هنگامی که روی عکس کلیک می‌شود، نسخه جدید را باز می‌کند. برای نمونه، پرونده زیرِ این تیتر را مشاهده کنید. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۴۶ (UTC)

پیوست

اندازه عکس را بزرگ‌تر کردم، مشکل حل شد! برای دیدن مشکل به نمونه ای دیگر که در این صفحه کربلاء فی ادب الرحلات (کتاب) (تصویر کتاب) است مراجعه کنید. تشکر.

جعبه اطلاعات امامزاده

برای مرقدها و مزارها جعبه اطلاعات موجود نیست. تا کنون از جعبه اطلاعات بنای مذهبی استفاده می شده که مناسب مزراها نیست. حتی گزینه «صاحب مزار» نیز وجود ندارد. گزینه های پیشنهادی برای اضافه شدن:

 • صاحب مزار
 • بخش ها (منظور قسمت های مختلف مزار هست مثلا ۲ رواق و یک صحن و گنبد و اینا، به جای بخش ها واژه بهتری می شه گذاشت)
 • معمرین
 • مزارهای مشابه (منظور مزارهایی است که برای همین صاحب مزار در جاهای دیگه وجود دارد)
 • و...

تشکر --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۱ (UTC)

انتقال صفحه

با عرض شرمندگی طبق تصمیم گیری نهایی جلسه قبل، که مزارها به نام خودِ مزار باید کار بشه نه صاحبش، اگه زحمتی نیست صفحه مزار حمزة بن قاسم (حله) رو به صفحه مزار حمزه غربی (حله) منتقل کنید. این مزار در عراق به همین نام معروفه. و کلا یک سده است که منسوب شده به حمزه بن قاسم. توی شناسه و توضیحات هم مزاره حمزه غربی زدم. ممنون از شما

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)

الگوی اشتباه نشود

الگوی اشتباه نشود رو داریم؟ مثلا همین صفحه حمزه غربی رو اولش بزنیم با حمزه شرقی اشتباه نشود.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)

رده مزارها

برا رده مزارها کمال تشکر رو دارم. جالب شده. فرزندان حضرت عباس(ع) رو بزنیم زیر فرزندان امام علی(ع)؟ چون رده بالاتر فرزندان امامان هست و نمی شه فرزندان حضرت عباس رو بزنیم زیرش. از یه طرف فرزندان و امامزادگان حضرت عباس(ع)‌ به همین صورت نوادگان حضرت عباس معروف هستن. فعلا نمی زنم. هر چه بفرمایید.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)

پیوست

همین مشکل، در رده نوادگان امامان وجود دارد. نوادگان حضرت عباس را نمی توان در ذیل این رده قرار داد.

ناوبری امامزادگان

برای مزار حمزه غربی، تنها ناوبری مکان هاس مقدس اسلامی را مناسب یافتم. الگوی امامزادگان ایران وجود دارد، غیر ایران را نیافتم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۱۹ (UTC)

حسینیه صحن حیدری

این مدخل رو از روی مقاله جلوه هایی از حرم علوی ساختم. ولی بعد دیدم که این حسینیه همان مدرسه غرویه است. در متن مقاله هیچ اشاره ای به این مطلب نکرده بود! متن مدخل حسینیه صحن حیدری رو پاک کردم و تغییر مسیرش دادم به مدرسه غرویه که قبلا ساخته شده بود.

چندین مدخل قرار شده از روی همین مقاله کار بشه ولی به نظرم مقاله ضعیفی است و ممکنه اینجور ایراداتی به وجود بیاد. اگه موافق هستین فعلا از روی این مقاله کار نکنم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۹ (UTC)

روزهای زیارتی امام حسین(ع)

مقاله زیارت های مخوصه امام حسین(ع)، به روزهای زیارتی ایشان پرداخته و به زیارت های مخصوص نپرداخته است. آیا مدخلی با نام روزهای زیارتی امام حسین(ع) بسازم یا قرار است همه زیر مدخل زیارت امام حسین(ع) بیاید؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۰۰ (UTC)

پیوست

یافتم

رده کتابخانه ها

رده کتابخانه ها رو زیر رده مکان ها ساختم. و زیر کتابخانه ها، کتابخانه ها بر پایه شهر رو ساختم و زیرش کتابخانه های کربلا رو.

حضرت عباس(ع) یا عباس بن علی(ع)

درباره اون بحث نام حضرت عباس علیه السلام، صفحه حرم حضرت عباس با این نام آستان مقدس حضرت عباس(ع) در ویکی حج ساخته شده است.

رده جدید

برای مدخل دانشنامه امام حسین(ع) (کتاب) نمی دونم چه رده ای رو در قسمت کتاب ها بر پایه موضوع بزنم؟ فکر کردم شاید یه رده دانشنامه‌ها هم لازم باشه. اما نزدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۴۵ (UTC)

@Abbasahmadi1363: موافقم لطفا بسازید--Kamran (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۵۱ (UTC)

ساخته شد. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)

اشکال در ویرایش خودکار نشانی گذار

ابزار نشانی گزار، بین نام امام(ع) و پرانتز (ع) فاصله می اندازد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۱ (UTC)

رده مکان های از بین رفته

به نظرتون یک رده برای مکان هایی از عتبات یا غیر آن که کاملا از بین رفته لازمه؟ مثلا مسجد رأس الحسین در کربلا کاملا از بین رفته است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363: بله به نظرم لازم است. مثلا: مزارهای از بین رفته --Kamran (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)

الگوها (ناوبری ها)

آیا جایی هست که بشود همه ناوبری ها را یک جا دید؟ یعنی عناوین ناوبری ها را دید؟

ناوبری برای مسجد رأس الحسین(ع)

برای این صفحه ناوبری مساجد رو زدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۵۹ (UTC)

رده:مساجد

بعضیا غیر از رده:مسجدها رده مساجد بغداد و رده مساجد حرم امام علی رو ساختن که اگه زحمتی نیست انتقال داده بشه. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۷ (UTC)

رده:زیارت

فکر می کنم در رده زیارت خوبه زیارت امامان یا در این موضوعات هم باشه. برای مدخل زیارت امام حسین(ع) رده مناسب وجود ندارد. تشکر.


ناوبری زیارت

برای زیارت امامان و امامامزادگانی که زیارت دارند می شود یک ناوبری طراحی کرد.

@Abbasahmadi1363: بهتر نیست یک ناوبری به نام زیات‌نامه‌ها داشته باشیم؟--Kamran (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۰ (UTC)

بله. خوب است. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۱ (UTC)

مدخل زیارت امام حسین(ع)

مدخل زیارت امام حسین(ع) قمست روزهای خاص زیارتی آن از روی مقاله کار شده و تکمیل شده است. «در حال ویرایش»‌ را نمی دانم بردارم با خیر؟ چون دیگر بخش های آن کار نشده است.

@Abbasahmadi1363: برای همین‌جور مقالات بود که به نظرم یک الگوی «این مقاله در آینده گسترش خواهد یافت» باید بسازیم

ناوبری برای حیره

باری صفحاتی مثل حیره ناوبری مناسب نیافتم.


مشکل در نسخه جدید پرونده

در پرونده قتلگاه نسخه اول را به از روی سهو، با لوگوی گوشه عکس گذاشتم. نسخه جدید را با حذف لوگو بارگزاری کردم ولی همان نسخه قبل عینا بارگزاری شده است. دلیل آن را نمی دانم.

چند عکس دیگر را هم با لوگو بارگزاری کرده ام. می گذارم ببینم نتیجه این مشکل چه خواهد شد. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۷ (UTC)


مشکل فونت ها

بعد از خراب شدن ویکی برای مرورگر من، درست شد، ولی فونت ها بد نشان داده می شود. یعنی با فونت زیبایی مثل قبل نشان داده نمی شود.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۸ (UTC)

برای ویکی به اپرا کوج کردم. بسیار بهتر از کروم ویکی را نشان می دهد. در کروم وقتی پنجره مرورگر کوچک می شود، گزینه‌های بالای ویکی به هم ریخته نشان داده می شود. در اپرا این مشکل وجود ندارد.

مشکل دیگری که ویکی حج در کروم داشت و در اپرا ندارد، گزینه سمت راست برای جمع کردن نوار سمت راست بود. در کروم باید دو بار این گزینه زده بشود تا نوار سمت راست جمع شود. در اپرا این مشکل وجود ندارد.

کتابخانه حج

پایگاه کتابخانه حج، در بارگزاری فصلنامه فرهنگ زیارت، غیر از مشکلات سابق، مشکل دیگری نیز دارد؛ در برخی صفحات، پاورقی ها جابه جا شده است. برای نمونه این صفحه، هیچ کدام از این مشکلات را مگ ایران ندارد. اگر راه ارتباطی با گردانندگان کتابخانه حج دارید، می توان منتقل کرد. تشکر

قتلگاه

فقط دو تا از منابع صفحه قتلگاه کامل نیست. این دو کتابخانه مرعشی نجفی داره که باید برم ببینم. فعلا در حال ویرایش رو برداشتم. نمی دانم کار درستی است یا خیر؟ @Abbasahmadi1363: مشکلی نیست

جعبه اطلاعات جنگ

این جعبه کار نمی کند.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۸ (UTC)

@Engineer:

--Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: کار که می‌کرد احتمالا منظورتون اومدن پارامتر ها در ویرایشگر دیداری بود که حل شد. --Engineer (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)

نیازمند رده

برای انتفاضه شعبانیه نمی دانم رده چی بگذارم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۴ (UTC)

اشکال در ابزار

ابزار،‌ در شماره صفحه‌ها،‌ فاصله بین «ص» و عدد را برنمی‌دارد. برای نمونه اگر «ص ۱۰۳» نوشته شده باشد به «ص۱۰۳» تبدیل نمی‌کند. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۳۸ (UTC) @Engineer: --Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۴ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: شما به بزرگواری خودتون ببخشید :))) --Engineer (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۴ (UTC)

عکس برای مدرسه آخوند

برای صفحه مدرسه آخوند (نجف) عکسی یافت نشد. یه عکس برای مدرسه وسطی آخوند هست که مقتدی صدر رو توش نشون می ده :) دیگه یافت نشد. ویکی شیعه هم بدون تصویر گذاشته. یه عکس هم از وسطی یافت شد در حال بازسازی که گذاشتم. این آقایی که این مقاله رو نوشته از طرف سازمان رفته اونجا عکس هم گرفته. این عکساش رو کجا می شه دید؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

الگو برای نقل قول

گاهی لازم می شه نقل و قول بیاد. الگو برای نقل و قول ظاهرا نداریم. یه الگو برای گفت و گو هست که زیباست ولی دو طرفه است برای نقل قول کاربرد نداره.تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC) @Engineer: --Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: از الگوی گفتاورد استفاده کنید. --Engineer (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۹ (UTC)

جعبه اطلاعات برای استان‌ها

برای صفحه استان انبار جعبه اطلاعات مناسب نیست.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۲۱ (UTC)

افزودن رده

رده استان‌های عراق رو در رده کشورها و زیر کشور عراق ساختم. بعدش دیدم در ذیل مکان ها مستقیم شهرها ساخته شده، فکر می کنم باید استان‌ها رو اینجا می ساختم و بعد زیر رده استان‌های عراق رو زیرش می زدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۴ (UTC)

موارد انجام شده

 1. كتاب‌شناسى زيارت (کتاب)
 2. زیارت امام حسین(ع)
 3. کامل الزیارات (کتاب)
 4. قتلگاه
 5. نخل مریم (کربلا)
 6. مناره عبد
 7. کتابخانه حرم امام حسین(ع)
 8. حیره
 9. انتفاضه شعبانیه
 10. مدرسه سید یزدی (نجف)
 11. رواق
 12. مسجد شیخ انصاری (نجف)
 13. مسیر طالبی (کتاب)
 14. موسوعة زیارات المعصومین(ع) (کتاب)
 15. مزار قاسم بن موسی الکاظم(ع) (حله)
 16. قاسم بن موسی الکاظم(ع)
 17. حمزة بن قاسم
 18. مزار حمزه غربی (حله)
 19. دانشنامه امام حسین(ع) (کتاب)
 20. مسجد رأس الحسین(ع) (کربلا)
 21. کامل مزارات اهل البیت فی العراق (کتاب)
 22. المفصل فی تاریخ النجف الاشرف (کتاب)
 23. الامام الکاظم(ع) سید بغداد (کتاب)
 24. الامام محمد الجواد(ع) شبیه عیسی و یحیی و سلیمان(ع)
 25. کتاب المزار (شیخ مفید)
 26. شیعة العراق و بناء الوطن (کتاب)
 27. کربلاء فی ادب الرحلات (کتاب)
 28. راقدون عند الحسین(ع) (کتاب)
 29. نور العین فی المشی الی زیارة قبر الحسین(ع) (کتاب)
 30. مراقد البصرة لها قصص و حکایات (کتاب)
 31. بیوتات کربلاء القدیمة (کتاب)
 32. الرحلة العراقیة (محمد هارون)
 33. تربت
 34. مدرسه آخوند (نجف)
 35. استان انبار

درخواست انتقال

درباره صفحه ذکوات البیض، آقای محدثی به همین صورت نوشته بود و در زبان فارسی هم به اشتباه به همین صورت مرسوم هست. من هم به اشتباه به همین صورت صفحه رو ساختم. در عربی یا باید الذکوات البیض گفته بشه یا ذکوات بیض. چون بیض صفتش هست باید در معرفه و نکره تبعیت کنه. خلاصه، در عربی ذکوات البیض غلطه. با عرض شرمندگی اگه امکانش هست انتقال بدید. اگر چه در تقریبا در تمام کتب فارسی همان ذکوات البیض را آورده اند. هر طور صلاح است عمل شود. تشکر. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۷ (UTC)

رده افزودم

رده نام‌های نجف رو ذیل رده نجف زدم. برای صفحاتی مانند ظهر الکوفه، غری و ذکوات البیض --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)

عنوان صفحه ایوان العلماء

عنوان مدخل ایوان العماء رو فعلا ایوان العلماء (آستان علوی) گذاشتم. در آخرین تصمیم قرار شد متعلقات حرم‌ها رو به صورت مثلا ایوان العلماء حرم امام علی(ع)، بدون پرانتز بگذاریم. دیدم خیلی طولانی می شه، خصوصا اینکه می خواد این عنوان ذیل عنوان‌های خودش در صفحه حرم امام علی بیاد. از این روی، آستان علوی، رو روبه روش توی پرانتز گذاشتم. بدون (ع)، احساس کردم که «آستان علوی» بدون «ع»، توی ذوق نمی زنه. همچنین آستان حسینی و....

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)

رده افزودم

ذیل رده حرم امام علی، رده ایوان‌های حرم امام علی(ع) را افزودم. اگر خوب نیست عوض شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)

نیاز به رده رویدادهای حرم

برای صفحه آتش‌سوزی در آستان عسکریین(ع) نیازمند رده هستیم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۹ (UTC)

رده برای ناودان طلای حرم امام علی

فعلا صفحه ناودان طلا (آستان علوی) رو گذاشتم زیر رده حرم امام علی، یه دونه ناودان داره همینه فقط. شاید هم بشه یه رده مثلا متعلقات حرم یا سایر متعلقات گذاشت.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)

درخواست افزودن گزینه به جعبه اطلاعات بنای مذهبی

اگر صلاح است به جعبه اطلاعات بنای مذهبی و بنای تاریخی، گزینه «تخریب» اضافه شود، تا روبه‌روی آن، تاریخ تخریب بناهای از میان رفته درج شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

مشکلی در صفحه کاربری

آخرین باری که ویکی حج قطع شد و دوباره وصل شد، بخش فهرست پی‌گیری‌ها که می رم این اخطار رو بالای صفحه می ده: این.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC) @Engineer:

درخواست حذف

با عرض شرمندگی، درخواست حذف این صفحه را دارم: شاعران آذربایجان. خواستم رده بزنم سهوا صفحه ساختم. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۱۱ (UTC)

درخواست رده برای تاریخ امام علی(ع)

برای صفحه شرطة الخمیس، رده مناسب در بخض رده:تاریخ نیافتم. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۹ (UTC)

یادآوری رده برای متعلقات حرم

برای صفحه سنگاب رده نداریم

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۱ (UTC) همچنین دیگر صفحاتی که متعلقات مکان‌های مقدس را معرفی می کند.

اشکال در ابزار املا

@Engineer: ابزار املا که بالای ویرایشگر متن قرار دارد، گاهی واژه «به» را به کلمه بعد با با نیم فاصله می چسباند.

پیش از اجرا پس از اجرا
او به شام رفت. او به‌شام رفت.
او به «شام» رفت. او به‌«شام» رفت.

هنگامی که واژه دوم، لینک داخلی یا گیومه ندارد، این اشکال رخ نمی‌دهد. با تشکر. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

رده برای حوزه علمیه کربلا

برای صفحه حوزه علمیه کربلا، رده نداریم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)

اشکال در پاونوشت

نمی دانم چرا برخی از پانوشت ها رو چرا بد نشون میده. حضوری می گم چه طوری نشان میده. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۴ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)

رده برای معمرین عتبات عالیت

برای صفحه مؤیدالدین محمد مقدادی این رده لازم است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۵۵ (UTC)

درخواست حذف

با عرض شرمندگی به جای رده صفحه شاختم. فقیهان شیعه سده سیزدهم قمری

نیازمند رده

رده نویسندگان بر پایه موضوع نیاز به تکمیل دارد. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۱ (UTC)

درخواست ساخت الگو برای آیه قرآن

برای آیه قرآن الگویی نیافتم. یه الگویی که رنگ متن رو سبز کنه و دو تا علامت آیه اول و آخرش بذاره اگه بشه اضافه کرد خوب می شه. البته دستور کدنویسی‌اش هم که بدانیم کافی است. نمونه‌اش رو چن وقت قبل توی ویکی حج دیدم یه بار هم استفاده کردم دیگه ندیدم و یادم نیامد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۶ (UTC)

https://wikihaj.com/view/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%B1%D9%86%DA%AF

درخواست ساخت جعبه اطلاعات رود

برای صفحه فرات و دیگر نهرها

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۹ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۴۸ (UTC)