بحث کاربر:Engineer/بایگانی

از ویکی حج
پرش به ناوبری پرش به جستجو

اشکالات مدخل آفاقی[ویرایش مبدأ]

 • الگوی بالای صفحه درست نیست.
 • الگوی جعبه اطلاعات چپ چین نمی شود.
 • بخش ویرایش آن، اشکالاتی در بالای صفحه دیده می شود.--Hasaninasab (بحث) ‏۲۳ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۸ (UTC)
@Hasaninasab: با آپلود فایل mediawiki:common.css مشکلات بالا و احتمالا مشکلات مختلف دیگر حل شد آرم پژوهشکده حج و زیارت رو هم درست کردم اگر چه کیفیتش خیلی پایینه باید یه نسخه با کیفیت تر بدن. --Engineer (بحث) ‏۲۴ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۰۴ (UTC)

اشکالات دیگر[ویرایش مبدأ]

صفحات مختلفی مانند اتحاف الوری باخبار ام القری ساخته شده‌اند. لطفا اگر امکان دارد این مداخل را نیز مانند مدخل آفاقی بررسی و رفع اشکال فرمایید. به طور مثال در مدخل اتحاف الوری، عکس در جعبه اطلاعات نمایش داده نمی شود و سایز عکس پایین نیز کم نمی‌شود. تشکر فراوان--Hasaninasab (بحث) ‏۲۳ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۵ (UTC)

@Hasaninasab: مشکل از اینفوباکس بود که حل شد باید با اینفوباکس ها بیشتر آشنا شوی. --Engineer (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)

صفحه اصلی[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. به نظرم نیاز هست که اکثر و حتی همه مدیاویکی‌های ویکی را اینجا اضافه کنیم. به طور مثال هات کت و مانند آن که در ترجیحات کاربری باشد. مشکل عکس و جعبه اطلاعات اولویت دارد.

اما از همه مهمتر صفحه اصلی است. به نظرم سربرگ را که تغییر داده‌اید. مقاله برگزیده، نگاره برگزیده، مقالات پیشین (مقالات تکمیل‌شده)، بقیه پایگاه‌های مرتبط با حج و زیارت، آمیک، برگی از تاریخ، واژگان کلیدی (لینک به رده تقریبا مثل صفحه اصلی پرشین بلاگ) از اجزاء اصلی صفحه هستند. رنگ اصلی در صفحه اصلی و یا حتی کل صفحات، مشکی و سبز کم رنگ مانند این یا این یا این باشد. یا شاید هم زرد.--Hasaninasab (بحث) ‏۳۱ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۶ (UTC)

ابزارهای ترجیحات[ویرایش مبدأ]

صفحه ابزارهای ویکی پدیا را دیدم. به نظرم Hot Cat و Cat a lot و مشخص کردن لینک های تغییر مسیر در مداخل به رنگ سبز خوب است. بقیه موارد در نگاه اولیه چندان کاربردی ندارد. اگر ابزاری مدنظر شما هست که کاربرد دارد، اعلام فرمایید.

@Hasaninasab: به نظر من این یکی هم چندان کاربردی نداره!--Engineer (بحث) ‏۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۱۳ (IRDT)
به نظرم کاربرد داره. مهمترین آن، آشنایی کاربران با عنوان اصلی یک مدخل است که لینک به آن بدهند؛ نه به تغییر مسیر. البته هنوز به خاطر کمی مداخل خیلی زوده؛ اما بعدا مورد نیاز هست.--Hasaninasab (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۵ (IRDT)
@Hasaninasab: چه فایده ای داره لینک دادن به عنوان اصلی مدخل؟ --Engineer (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۸ (IRDT)

در ضمن الگوی پب و آگاه سازی، برای من و کاربران دیگر کار نمی کند. فکر کنم چند روز قبل کار می کرد و اکنون از کار افتاده است.--Hasaninasab (بحث) ‏۴ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۴۷ (UTC)

@Hasaninasab: هنوز کار نمی کنه؟ --Engineer (بحث) ‏۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۱۳ (IRDT)
تشکر. اصلاح شد.--Hasaninasab (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۵ (IRDT)

الگوی پایین صفحه[ویرایش مبدأ]

مداخل ابتدایی ویکی حج، ویکی شده مداخل دانشنامه حج و حرمین هستند. به همین جهت شاید نیاز به برچسب مانندی در انتهای مداخل باشد.--Hasaninasab (بحث) ‏۴ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۰۴ (UTC)

@Hasaninasab: فکر نکنم نیاز به برچسب باشد اول یا آخر منابع بنویسید --Engineer (بحث) ‏۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۱۳ (IRDT)
نیاز هست؛ خیلی هم نیاز هست. اگر امکان دارد حتما در این باره تأمل فرمایید. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۵ (IRDT)
@Hasaninasab: الگوی {{دانشنامه}} ساخته شد. --Engineer (بحث) ‏۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۲۵ (IRDT)

عکس در جعبه اطلاعات[ویرایش مبدأ]

تشکر فراوان از شما که مشکل عکس را حل کردید. فقط در جعبه اطلاعات مدخل اتحاف الوری باخبار ام القری متأسفانه نتوانستم اندازه عکس را تنظیم کنم. اگر امکان دارد بررسی کنید.--Hasaninasab (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۴۶ (IRDT)

@Hasaninasab: اندازه عکس را در اینفوباکس کتاب ۲۰۰ پیکسل قرار دادم اگر نیاز به اندازه بزرگ تر هست قابل تنظیمه --Engineer (بحث) ‏۶ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۸ (IRDT)
امکان دارد که تنظیم اندازه عکس داخل خود اینفوباکس در مدخل انجام پذیرد؟ چگونه؟--Hasaninasab (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۲ (IRDT)
@Hasaninasab: اگر اندازه ثابت باشد از جهاتی بهتر است. --Engineer (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۰۶ (IRDT)

الگوی یادداشت[ویرایش مبدأ]

سلام و ادب. در چند مدخل ازجمله حضرت ابراهیم(ع)، الگوی یادداشت اضافه شده است؛ اما یادداشت به انتهای پانویس اضافه می شود. اگر امکان دارد، یادداشت به تیتری جدید انتقال یابد. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۱۷ (IRDT)

@Hasaninasab: انجام شد ولی الگوی یادداشت باید کلا ویرایش شود. --Engineer (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۳۳ (IRDT)

اضافه کردن ترجیحات[ویرایش مبدأ]

سلام. اگر امکان دارد، برای دیگر کاربران نیز hot cat و Purge را به طور پیش فرض اضافه فرمایید. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۰ (IRDT)

@Hasaninasab: انجام شد بررسی کنید اعمال شده یا نه. --Engineer (بحث) ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۰۶ (IRDT)
تشکر. اعمال شده است.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۶ (IRDT)

الگوی تکمیل مقاله[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. تشکر بابت ایجاد این الگو. درباره این الگو:

 • دو شاخصه «پیوند به بیرون» و «مطالعه بیشتر» اضافه شود. فکر کنم نیاز باشد که «لینک‌دهی» نیز اضافه شود. همچنین «منابع» به «پانویس و منابع» تغییر یابد. ترتیب شاخصه ها نیز عوض شود. ترتیب پیشنهادی این گونه است:
<onlyinclude>{{تکمیل مقاله
 | شناسه = 
 | جعبه اطلاعات = 
 | عنوان‌بندی = 
 | ویرایش = 
 | لینک‌دهی = 
 | عکس = 
 | جعبه نقل قول = 
 | پیوند به بیرون = 
 | مطالعه بیشتر = 
 | پانویس و منابع = 
 | ناوبری = 
 | رده = 
 | تغییر مسیر = 
}}<onlyinclude>

--Hasaninasab (بحث) ‏۱۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۶ (IRDT)

@Hasaninasab: انجام شد.

مشکل در رده[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. در نگارش رده‌ها برای هر مدخل، Auto complete کار نمی‌کند. اگر امکان دارد، اصلاح فرمایید. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۲ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۴ (UTC)

@Hasaninasab: گویا در نسخه ۱.۲۹ کار نمی کند! باید منتظر باشیم تا درستش کنن.--Engineer (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)
@Hasaninasab: به حول و قوه الهی نسخه جدید کار می کند --Engineer (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۲۷ (IRST)

تغییر در صفحه اصلی[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. در صفحه اصلی تغییراتی جزئی مانند اضافه کردن مدخل‌های جدید و بارگزاری کلیدواژگان انجام دادم. اگر به نظر شما جالب نیست، ویرایش مرا واگردانی کنید.--Hasaninasab (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۸ (UTC)

@Hasaninasab: فعلا برای پر شدن صفحه خوبه بعدا باز تغییر می دیم.--Engineer (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)

درخواست‌های جدید[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب.

 • برای الگوی تکمیل مقاله، موارد پیوند به بیرون، مطالعه بیشتر و جعبه نقل قول، همانند موارد عکس و جعبه اطلاعات، مقدار «-» قرار دهید. ✓
 • آیکون‌های الگوی تکمیل مقاله به طور کلی حتی برای کاربران نیز نمایش داده نمی شود. لطفا اصلاح فرمایید. ✓ در صورت عدم نمایش در بخش ترجیحات فعال کنند.
 • در مورد ساخت جعبه اطلاعات‌های مختلف کمک کنید و در صورت امکان زحمت ساخت آنها را شما بکشید. ✓ اگر از کارهای دیگر فراغتی باشه من حاضرم.
 • به نظر من نیاز هست که جعبه ناوبری‌ها از لحاظ شکل تغییر یابد. همچنین الگوی پانویس و منابع نیز از لحاظ رنگ عوض شود. ✓ در مورد الگوی های پانویس و منابع تغییر رنگ و شکل انجام شد بررسی بفرمایید.
 • با اجازه شما تغییراتی در الگوی دانشنامه انجام دادم. لطفا بررسی کنید. ✓
 • فونت کل سایت را به فونت مورد نظرتان که فکر کنم وزیری بود، تغییر دهید. ✓
 • به نظر من و برخی دوستان، بهترین مکان برای الگوی دانشنامه، ذیل بخش منابع است؛ همانند مدخل آفاقی. در مدخل آل سعود نیز این الگو را به کار بردم که متأسفانه خط بعد به انتهای مدخل اضافه می شود. لطفا اصلاح فرمایید. ✓ نگفته بودید کجا می خواهید قرار دهید من با این فرض که قرار است جایی در انتهای مقاله در متن قرار گیرد الگو را درست کردم. می فرمایید «ذیل» ولی در واقع «در» بخش منابع گذاشته اید نباید بین الگوی منبع و پایان بیاید یا قبل از الگوی منبع باشد آن طور که در مقاله آل سعود هست یا پس از پایان. شکل کنونی را ببینید و نظر دهید.
 • الگوی پب هنوز کار نمی کند. اگر امکان دارد رفع اشکال کنید. ✓
 • در مورد باز کردن محدود دسترسی مخاطبان اقدامات لازم را انجام دهید. ✓
 • سرعت سایت چه در بخش مدیریت و چه در بخش نمایش بسیار پایین است و کاربران نیز شکایت دارند. اگر امکان دارد بفرمایید که چطور می شود سرعت سایت را بالا برد؟--Hasaninasab (بحث) ‏۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۶ (IRST) ✓ در مورد سرعت لود سایت (نه سرعت پاسخگویی سرور که اصولا دست ما نیست) اقداماتی صورت گرفت.

@Hasaninasab: --Engineer (بحث) ‏۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۸ (IRST)

اضافه کردن به کلیدهای بخش ویرایش[ویرایش مبدأ]

سلام و ادب. امکان دارد دو الگوی جعبه نقل قول و قلم رنگ در بخش ویرایش مقالات به عنوان پیش‌فرض اضافه شود؟--Hasaninasab (بحث) ‏۱۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۳۸ (IRST)

برای الگوی قرآن موارد مورد نیاز را بفرمایید تا اجرا کنیم. --Engineer (بحث) ‏۲۶ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۷ (IRST)

اشکال در صفحه الگو[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. در این الگو، پیغام خطایی وجود دارد. در صورت امکان، اصلاح فرمایید.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۹ (IRST)

همین ارور در صفحه ویکی پدیا هم وجود دارد! ویکی پدیا --Engineer (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۴ (IRST)

اصلاح الگو:جعبه اطلاعات عالم[ویرایش مبدأ]

با سلام و احترام. در الگوی جعبه اطلاعات عالم، زیر بخش تصویر، نیاز به قسمت توضیح تصویر دارد؛ همانند الگو:جعبه اطلاعات اصحاب. اگر امکان دارد جعبه اطلاعات عالم و توضیحات آن را اصلاح فرمایید. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۰ (IRST)

بخش مورد نظر در جعبه اطلاعات وجود داشت به توضیحات هم اضافه شد. جعبه های اطلاعات را از کجا می آورید؟! --Engineer (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۸ (IRST)

استفاده از ربات[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. امکان استفاده از ربات تا چه حد است؟ میزان خطای آن هم نیاز به بررسی دارد. منتظر ارزیابی شما هستم.--Hasaninasab (بحث) ‏۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۱ (IRST)

تغییر رنگ کلمات دارای لینک[ویرایش مبدأ]

آیا امکان دارد، رنگ کلمات لینک‌دار در هر مدخل را تغییر داد؟ اکنون به این صورت است که کلماتی که لینک شده، آبی رنگ است و پس از چند بار کلیک بر روی آن، رنگ آن به سمت مشکی و همانند با دیگر کلمات می‌شود. این مطلب باعث شباهت کلمات لینک شده و نشده می شود و عملا استفاده از لینک را بی فایده می سازد.--Hasaninasab (بحث) ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۰ (IRST)

کاربران بی نیاز از تایید[ویرایش مبدأ]

@Hasaninasab: پس از بررسی مشخص شد در صورتی که کاربر در فهرست automoderated user قرار گیرد ویرایش هایش بی نیاز از تایید ذخیره می شود. --Engineer (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۴ (IRST)

 • @Engineer:سلام و تشکر. الان به یکی از کاربران، اختیارات automoderated user دادم. آیا امکان دارد که طی دو هفته پیشِ رو، تمام کاربرانِ ثبت نام شده، چنین اختیاراتی داشته باشند؟--Hasaninasab (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۱ (IRST)