بحث کاربر:Engineer

از ویکی حج

مطالب قدیمی به صفحه بایگانی منتقل شده اند.

تغییر در صفحه اصلی[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. در صفحه اصلی تغییراتی جزئی مانند اضافه کردن مدخل‌های جدید و بارگزاری کلیدواژگان انجام دادم. اگر به نظر شما جالب نیست، ویرایش مرا واگردانی کنید.--Hasaninasab (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۸ (UTC)

@Hasaninasab: فعلا برای پر شدن صفحه خوبه بعدا باز تغییر می دیم.--Engineer (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)

درخواست‌های جدید[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب.

 • برای الگوی تکمیل مقاله، موارد پیوند به بیرون، مطالعه بیشتر و جعبه نقل قول، همانند موارد عکس و جعبه اطلاعات، مقدار «-» قرار دهید. ✓
 • آیکون‌های الگوی تکمیل مقاله به طور کلی حتی برای کاربران نیز نمایش داده نمی شود. لطفا اصلاح فرمایید. ✓ در صورت عدم نمایش در بخش ترجیحات فعال کنند.
 • در مورد ساخت جعبه اطلاعات‌های مختلف کمک کنید و در صورت امکان زحمت ساخت آنها را شما بکشید. ✓ اگر از کارهای دیگر فراغتی باشه من حاضرم.
 • به نظر من نیاز هست که جعبه ناوبری‌ها از لحاظ شکل تغییر یابد. همچنین الگوی پانویس و منابع نیز از لحاظ رنگ عوض شود. ✓ در مورد الگوی های پانویس و منابع تغییر رنگ و شکل انجام شد بررسی بفرمایید.
 • با اجازه شما تغییراتی در الگوی دانشنامه انجام دادم. لطفا بررسی کنید. ✓
 • فونت کل سایت را به فونت مورد نظرتان که فکر کنم وزیری بود، تغییر دهید. ✓
 • به نظر من و برخی دوستان، بهترین مکان برای الگوی دانشنامه، ذیل بخش منابع است؛ همانند مدخل آفاقی. در مدخل آل سعود نیز این الگو را به کار بردم که متأسفانه خط بعد به انتهای مدخل اضافه می شود. لطفا اصلاح فرمایید. ✓ نگفته بودید کجا می خواهید قرار دهید من با این فرض که قرار است جایی در انتهای مقاله در متن قرار گیرد الگو را درست کردم. می فرمایید «ذیل» ولی در واقع «در» بخش منابع گذاشته اید نباید بین الگوی منبع و پایان بیاید یا قبل از الگوی منبع باشد آن طور که در مقاله آل سعود هست یا پس از پایان. شکل کنونی را ببینید و نظر دهید.
 • الگوی پب هنوز کار نمی کند. اگر امکان دارد رفع اشکال کنید. ✓
 • در مورد باز کردن محدود دسترسی مخاطبان اقدامات لازم را انجام دهید. ✓
 • سرعت سایت چه در بخش مدیریت و چه در بخش نمایش بسیار پایین است و کاربران نیز شکایت دارند. اگر امکان دارد بفرمایید که چطور می شود سرعت سایت را بالا برد؟--Hasaninasab (بحث) ‏۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۶ (IRST) ✓ در مورد سرعت لود سایت (نه سرعت پاسخگویی سرور که اصولا دست ما نیست) اقداماتی صورت گرفت.

@Hasaninasab: --Engineer (بحث) ‏۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۸ (IRST)

اضافه کردن به کلیدهای بخش ویرایش[ویرایش مبدأ]

سلام و ادب. امکان دارد دو الگوی جعبه نقل قول و قلم رنگ در بخش ویرایش مقالات به عنوان پیش‌فرض اضافه شود؟--Hasaninasab (بحث) ‏۱۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۳۸ (IRST)

برای الگوی قرآن موارد مورد نیاز را بفرمایید تا اجرا کنیم. --Engineer (بحث) ‏۲۶ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۷ (IRST)

اشکال در صفحه الگو[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. در این الگو، پیغام خطایی وجود دارد. در صورت امکان، اصلاح فرمایید.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۹ (IRST)

همین ارور در صفحه ویکی پدیا هم وجود دارد! ویکی پدیا --Engineer (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۴ (IRST)

اصلاح الگو:جعبه اطلاعات عالم[ویرایش مبدأ]

با سلام و احترام. در الگوی جعبه اطلاعات عالم، زیر بخش تصویر، نیاز به قسمت توضیح تصویر دارد؛ همانند الگو:جعبه اطلاعات اصحاب. اگر امکان دارد جعبه اطلاعات عالم و توضیحات آن را اصلاح فرمایید. تشکر--Hasaninasab (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۰ (IRST)

بخش مورد نظر در جعبه اطلاعات وجود داشت به توضیحات هم اضافه شد. جعبه های اطلاعات را از کجا می آورید؟! --Engineer (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۸ (IRST)

استفاده از ربات[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. امکان استفاده از ربات تا چه حد است؟ میزان خطای آن هم نیاز به بررسی دارد. منتظر ارزیابی شما هستم.--Hasaninasab (بحث) ‏۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۱ (IRST)

تغییر رنگ کلمات دارای لینک[ویرایش مبدأ]

آیا امکان دارد، رنگ کلمات لینک‌دار در هر مدخل را تغییر داد؟ اکنون به این صورت است که کلماتی که لینک شده، آبی رنگ است و پس از چند بار کلیک بر روی آن، رنگ آن به سمت مشکی و همانند با دیگر کلمات می‌شود. این مطلب باعث شباهت کلمات لینک شده و نشده می شود و عملا استفاده از لینک را بی فایده می سازد.--Hasaninasab (بحث) ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۰ (IRST)

کاربران بی نیاز از تایید[ویرایش مبدأ]

@Hasaninasab: پس از بررسی مشخص شد در صورتی که کاربر در فهرست automoderated user قرار گیرد ویرایش هایش بی نیاز از تایید ذخیره می شود. --Engineer (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۴ (IRST)

 • @Engineer:سلام و تشکر. الان به یکی از کاربران، اختیارات automoderated user دادم. آیا امکان دارد که طی دو هفته پیشِ رو، تمام کاربرانِ ثبت نام شده، چنین اختیاراتی داشته باشند؟--Hasaninasab (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۱ (IRST)

ساخت الگوی مقالات برگفته[ویرایش مبدأ]

لطفا الگویی مانند این که مختص مقالات دانشامه حج بود بسازید

Links.pngمحتوای این مقاله برگرفته شده از: دانشنامه حج و حرمین شریفین مدخل بلوغ المرام بالرحلة الي بيت‌ الله الحرام.

اینبار با محتوایی مانند این:

این مقاله برگرفته از کتاب - نام کتاب - نوشته - نام نویسنده - است

این نشان بر مقالاتی که از اثار پژوهشکده استخراج میشود درج خواهد شد. برخی از این کتابها در اینترنت هم موجود است و میتوانیم جای آدرس اینترنتی را هم برایش بگذاریم

اگر ممکن است الگو جوری باشه که بتونیم در موقع لزوم به جای کلمه نوشته از کلمات دیگری مثل گردآوری یا به کوشش استفاده کنیم--Kamran (بحث) ‏۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۶ (UTC)

@Kamran: الگوی برگرفتگی ساخته شد. --Engineer (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)

آپدیت دوباره[ویرایش مبدأ]

سلام و خسته نباشید. دوباره آپدیت شده و دوباره مشکل پیست کردن در پانوشتِ ویرایش دیداری به وجود اومده. امکان خوبی اضافه کرده که البته برای ویکی حج کاربردی نداره. امکانش هست برگردونید به قبل؟

درست شد. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363: بله درست کردم. --Engineer (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)

خیلی ممنون از محبت شما.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۴۳ (UTC)

درخواست[ویرایش مبدأ]

سلام و خسته نباشید. پیش از این، در ویرایش دیداری، نوار ابزار به صورت ثابت در بالا باقی می‌ماند و همیشه در دسترس بود. ولی مدتی است (فکر کنم از امروز یا دیروز)، با پایین رفتن متن، نوار ابزار پنهان می‌شود،‌ و برای اینکه ظاهر بشه، باید به ابتدای متن و ابتدای شناسه برویم تا ظاهر بشود. کار برای ویرایش سخت شده است. آیا امکانش هست مثل قبل بشه؟

http://uupload.ir/files/gp5e_photo_2020-02-02_00-03-29.jpg

@Kamran:

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363، Kamran:

✓ Engineer (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۵۶ (UTC)

خیلی ممنون از محبت شما.

درخواست2[ویرایش مبدأ]

سلام و خسته نباشید. در بخش پانوشت‌ها، در حال خواندن صفحه که هستم (نه ویرایش)، وقتی روی پیکان آبی کنار پانوشتی کلیک می کنم، شماره پانوشتِ مورد نظر نشان داده نمی‌شود. احتمال می دم زیر نوار بالا که گزینه‌های «خواندن» «ویرایش» و... را دارد پنهان می‌شود. برای نمونه وقتی روی پیکان آبی رنگ کنار پاورقی شماره ۲۶ کلیک کردم به اینجای صفحه هدایت شد: http://uupload.ir/files/n2es_photo_2020-02-03_16-12-30.jpg

درست شد --Engineer (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)

@Engineer: خیلی ممنون. وقتی در حال خواندن صفحه‌ای از یک مدخل. روی یکی از موارد فهرست کلیک می‌ کنم، عنوان فهرست زیر نوار بالا قرار میگیرد. یعنی مشکلی شبیه به پاورقی ها که محبت کردید درست شد، در فهرست هم وجود دارد.

با تشکر از الگوی آیه که خیلی کار ما رو آسان کرد، وقتی الگوی آیه رو در موارد شماره‌ای قرار می‌دم دو مشکل به وجود می‌یاد. مشکل اول، برای مثال اگه الگو در مورد شماره ۱ قرار گرفته باشه، مورد بعدی رو هم «۱» نشون می ده. مشکل دوم: ادامه متن بعد از آیه رو می‌بره به سطر بعدی. مشکل دوم، در مواردی که به جای شماره از دایره سیاه‌رنگ استفاده می کنم هم وجود داره. نمونه: https://wikihaj.com/view/حج_افراد#.D9.88.D8.AC.D9.88.D8.A8_.D8.AD.D8.AC_.D8.A7.D9.81.D8.B1.D8.A7.D8.AF

پاورقی و یادداشت[ویرایش مبدأ]

سلام و خسته نباشید. مدتی است، پاورقی‌ها و یادداشت ها را پشت سر هم بدون تیتر «یادداشت‌ها» نشان می‌دهد. با رفرش دوباره و سه باره نیز درست نمی‌شود. @Kamran:

کلیک روی عناوین فهرست‌ها[ویرایش مبدأ]

هنگام کلیک روی عناوین فهرست‌ها در یک صفحه، متن به ابتدای آن عنوان نمی‌رود، بلکه به یک یا دو خط پایین‌تر از آن می‌رود. @Kamran:

@Abbasahmadi1363: خیلی وقت گرفت ولی بالاخره حل شد. --Engineer (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

خیلی ممنون. عالی شد. @Kamran: --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۱۱ (UTC)

امکانی برای یادداشت‌ها[ویرایش مبدأ]

در پاورقی‌ها امکانی وجود داره که می‌توان یک پاورقی که قبلا استفاده شده رو «درج دوباره» کرد. اینطوری از شلوغ شدن و تکرار بی‌مورد پاورقی در پایین صفحه جلوگیری می‌شه. آیا این امکان برای یادداشت‌ها نیز وجود داره؟ --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۱۹ (UTC) @Kamran:

@Abbasahmadi1363: یعنی یادداشت تکرار بشه؟! --Engineer (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۹ (UTC)

توی صفحه زیر پاورقی شماره ۵ سه بار در متن تکرار شده و هر سه بار فقط به پاورقی شماره ۵ ارجاع داده شده و اینگونه سه پاورقی جداگانه نساخته. این امکان ظاهرا به صورت پیش فرض برای یادداشت‌ها وجود نداره و گاهی که لازم می‌شه یادداشت تکرار بشه، نمای جالبی پیدا نمی‌کنه، مانند یادداشت‌های ۵ و ۶ در صفحه زیر: http://uupload.ir/files/bu4v_sketch.png

آدرس صفحه: https://wikihaj.com/view/حاضر_و_بادی

@Kamran، Engineer:

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۱۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363: در همان بخش یادکرد ذیل «استفاده از این گروه» بزنید «یادداشت» که در این صورت بعدا هم می تونید ازش دوباره استفاده کنید. لازم نیست از الگوی یادداشت استفاده کنید. --Engineer (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۰ (UTC)

دیدن فهرست الگوها[ویرایش مبدأ]

آیا راهی وجود داره که فهرست همه الگوها رو دید؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۶ (UTC)

@Kamran:

@Abbasahmadi1363: از طریق جستجو ظاهرا: : این را ببینید

خیلی ممنون از محبت شما. ظاهرا از بخش صفحه‌های ویژه و بعد بخش صفحات دارای پیشوند آوردید. خیلی عالی هست. تشکر.

@Kamran:

جمع شدن ناوبری‌ها[ویرایش مبدأ]

سلام و سال نو مبارک! آیا امکانش هست گزینه‌ای به ناوبری‌ها ویکی حج اضافه بشه تا وقتی چند تا ناوبری در یک صفحه اضافه می شه حالت کشوی داشته باشه. حالت پیش‌فرض بسته باشه اگه کاربر بخواد باز کنه.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۵ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۵ (UTC)

@Kamran:

مقاله اصلی رده[ویرایش مبدأ]

گاهی عنوان یک مقاله با عنوان یک رده یکی است. مانند رده «قبرستان ابوطالب» و صفحه «جنة المعلاة». طبیعی است یکی از رده‌های صفحه «جنة المعلاة»، رده «قبرستان ابوطالب» است. در ویکی‌پدیا در این‌گونه موارد، در بالای صفحه رده یاد‌شده، این عبارت نوشته شده: «مقاله اصلی رده جنة المعلاة است.» برای این عبارت هم ظاهرا الگو نوشتن. اگر آقای حسینی @Kamran: موافق هستند این الگو رو به ویکی حج اضافه کنیم. آدرس نمونه ویکی‌پدیا: https://fa.wikipedia.org/wiki/رده:نماز

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۶ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۰۴ (UTC)

موقعیت مکان‌ها[ویرایش مبدأ]

لطفا موقعیت مکانی که به جعبه اطلاعات پدیده‌های طبیعی اضافه شد، به بناهای تاریخی و مذهبی نیز اضافه شد. تشکر @Kamran:

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۶ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۰۶ (UTC)

نصب تولبار الکسا روی اپرا[ویرایش مبدأ]

آیا امکان نصب تولبار الکسا روی اپرا وجود داره؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۹ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)

نمایش ویکی حج در کروم[ویرایش مبدأ]

در کروم وقتی پنجره رو کوچک می‌کنم نوار بالای ویکی رو درهم نشون می‌ده. این مشکل در اپرا وجود نداره. تصویر: http://uupload.ir/files/a3av_sketch.png

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۹ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)

ويكي حج العربية[ویرایش مبدأ]

السلام عليكم، فإن نسخة ويكي حج بلغة العربية بها مشكلة أرجو إصلاحيها، تحياتي.--حسن سلمان حسن (بحث) ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۵ (UTC)