بحث کاربر:Kamran

از ویکی حج

به ویکی‌حج خوش آمدید.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۱۲ (UTC)

شیوه کار[ویرایش مبدأ]

با سلام و احترام. هر مدخل نیاز به شناسه، دسته‌بندی، لینک‌دهی، عکس، جعبه اطلاعات، جعبه ناوبری، جعبه نقل قول، الگوهای ویکی، اصلاح پانویس و منابع، اصلاح متن (حداقلی)، تغییر مسیرها و رده مناسب دارد.--Hasaninasab (بحث) ‏۲۶ اوت ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

سلام علیکم درباره بحث شناسه و اینکه شناسه بهتری مدنظرتون هست، به دوستان ارجاع شد ولی ذکر چند نکته را لازم می دانم:

1. بحث سرفصل یا همان شناسه از مواردی هست که با شرایط گفته شده، زمان معتنابهی را از دوستان می گیره. چون هم باید کامل باشه هم کپی از متن نباشه و هم اینکه نیازمند احاطه به کل مقاله هست.

2. برخی مواردی که فرمودید درست و صحیحه، مثل مقاله اقطاع به اون بخش اضافه به نظر می آمدو چندان مناسبتی نداشت که آورده بشه ولی در برخی مقالات دیگر (مثلا افغانستان)، اگر بعضی جمله بندی ها را فاکتور بگیریم که حق با شماست، از لحاظ محتوای سرفصل، چندان اشکالی به نظر نمی رسید. چون هم کشور رو تعریف کرده، هم تاریخچه حکومت ها رو گفته، هم دین و مذهب مردم رو گفته و هم بحث مرتبط با حج و حاجیان رو ذکر کرده.

3. به نظر میرسه، تعریف دقیقی از سرفصل ارائه نشده، لذا شاید بعضا بحث سلیقه ای هم مطرح بشه.

ممنونم --Z mohammad (بحث) ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۵ (IRDT)

در صفحه ویکی حج:تابلوی اعلانات به فایل docm.اصلاح اشاره شده که برای اصلاح مشاکل مختلف استفاده می شود. اگر در زنگوله بالای صفحه پیام داد هم بگو که مطمئن بشم کار می کنه. --Engineer (بحث) ‏۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۶ (UTC)

توجه به صفحه تغییرات دیگران[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. لطفا هرهفته صفحه کاربران ثبت نام نکرده را بازدید نمایید و موارد مفید را تأیید و بقیه را حذف کنید. به طور مثال ساخت صفحه عبدالله بن محض را که یکی از کاربران بیرونی انجام داده است.--Hasaninasab (بحث) ‏۱۰ نوامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۴۲ (UTC)

مشکل ایجاد صفحه[ویرایش مبدأ]

من مشکل دارم در تایید مدخل جدید--صلاتی (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)

اشکال در تغییر مسیر[ویرایش مبدأ]

عرض سلام. ضمن عرض پوزش در خصوص عدم هماهنگی قبل از ایجاد مدخل . در فرایند تغییر مسیر دچار مشکل گردیده ام ، خواهشمندم در این خصوص راهنمایی فرمائید.

لطفا پیگیری کنید[ویرایش مبدأ]

باسلام لطفا مدخل های آماده شده (داریا،غار کهف،المنیحه) را بررسی کنید در صورت عدم مشکل مدخل جدید برای کاربری A-samadi بگذارید.

 • لطفا سریعتر به درخواست کاربران پاسخ دهید.

با تشکر

مقالات نیازمند اصلاح[ویرایش مبدأ]

البته موارد بالا در رده «مقاله‌‌های در دست ویرایش» جمع آوری شده.

--Engineer (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۵۶ (UTC)

درخواست مدخل[ویرایش مبدأ]

باسلام. لطفا مدخل جدید برای بارگذاری ارائه دهید.
با تشکر.A-samadi

مداخل جدید[ویرایش مبدأ]

با سلام و ادب. این روزها مداخل فراوانی تولید می‌شود که برچسب ویرایش آنها برای مدتی باقی می‌ماند و به نظر می‌رسد، به‌این‌زودی قرار نیست تکمیل شوند. پس از تکمیل نیز برخی موارد ازجمله شناسه بسیار ناقص است. همچنین برخی مداخل مانند عبدالغنی بادکوبه‌ای ایجاد شده که به‌نظر نگارش چنین مداخلی از سیاست‌های ویکی حج نبوده. لطفا بررسی نمایید.--Hasaninasab (بحث) ‏۲۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)

 • @Hasaninasab: سلام. سپاس از پیگیری و تذکر شما. یکی از اهداف اصلی ویکی حج، دست کم در کوتاه مدت، ویکی سازی محتوای تولید شده در پژوهشکده حج و زیارت در قالب کتابها و مقالات متعدد منتشر شده است. محتوایی که فعلا در ویکی تولید می‌شود کاملا وابسته به این متون است. فعلا این برنامه را به شکل حداکثری پیگیری می‌کنیم که همه آثار پژوهشکده را - البته بعد از تلخیص و ویکی ‌سازی به حد مقدور - به صورت مقاله در سایت بارگذاری کنیم. بیشتر مطالب و مداخل نیز مرتبط به چشم‌انداز ویکی است، البته می‌پذیرم که گاهی مداخل کمتر مربط است، اما در کل مطابق با هدف ذکر شده است.

درباره مقالات تکمیل نشده، به زودی اصلاح می‌شود.--Kamran (بحث) ‏۲۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۳۱ (UTC)

ویرایش نوابری کتاب‌شناسی زیارت[ویرایش مبدأ]

سلام. به بخش‌های این ناوبری، دو بخش اضافه شد:‌ «آداب زیارت» و «سایر». در صورت اشکال، بفرمایید اصلاح کنم تشکر. الگو:کتاب‌شناسی زیارت

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

سایت ناشران[ویرایش مبدأ]

بیشتر ناشران بیروت، سایت ندارند، ولی در فیسبوک صفحه رسمی دارند. در قسمت جعبه اطلاعات کتاب، صفحه فیسبوک ناشر درج شود یا خیر؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

شیوه نامه ویکی حج[ویرایش مبدأ]

پیشنهاد می‌شود، در صورت نبود، صفحه ویکی حج:شیوه‌نامه ساخته شود و به تدریج همزمان با پرسش و پاسخ کاربران کامل شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۴۸ (UTC)

رده کتاب‌ها[ویرایش مبدأ]

شاید در رده کتاب ها رده ای با عنوان سرگذشتنامه‌ها لازم باشد. شاید بشود زیر رده کتاب‌های تاریخی قرار بدهیم. به نظر برای مدخل هایی مانند راقدون عند الحسین(ع) لازم باشد. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۵۲ (UTC)

تاریخ نگارش کتاب‌های معاصر[ویرایش مبدأ]

تاریخ نگارش کتاب‌های معاصر را درج کنیم یا خیر؟ در صورت تأیید به صورت سده پانزدهم قمری درج کنیم؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۰ (UTC)

کتاب مصور[ویرایش مبدأ]

مصور بودن کتاب رو در کدام یک از بخش‌های جعبه اطلاعات بزنیم؟ در بخش نوع رسانه یا سبک؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)

رده کتاب ها[ویرایش مبدأ]

سلام و خسته نباشید. فکر کنم، کتابی مثل مراقد البصره به زیر رده کتاب‌های مزارشناسی،‌ به عنوان زیر رده کتاب‌های با موضوع زیارت لازم دارد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۳ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۵ (UTC)

طولانی شدن واژه «یادداشت» در الگوی یادداشت[ویرایش مبدأ]

الگوی یادداشت طوری طراحی شده، که کلمه «یادداشت» بالای متن مورد نظر قرار می‌گیرد. طولانی بودن «یادداشت»، زیبایی متن را به هم ریخته و بین خواندن پیش و پس از آن فاصله می‌اندازد. در برخی از ویکی‌ها، الگو:یادداشت، به صورتی نوشته شده، که در آن یادداشت‌ها با نشانه اختصاری و به ترتیب حروف الفبا نام گذاری می‌شوند. برای نمونه، صفحه روبه‌رو، به این صورت عمل کرده است:‌ لاک‌پشت پوزه عقابی

رده ای اضافه شد[ویرایش مبدأ]

متولیان عتبات عالیات رو یه زیر رده قرار دادم برای رده:متولیان اماکن زیارتی، این در حالی بود که بین «متولیان حرم امام حسین(ع) و عنوان مذکور مردد بودم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۴۶ (UTC)

مشکل در نسخه جدید پرونده[ویرایش مبدأ]

هنگامی که نسخه جدید برای یک پرونده بارگزاری می‌شود، در صفحه مدخل، همچنان نسخه پیشین نمایش داده می‌شود؛ البته هنگامی که روی عکس کلیک می‌شود، نسخه جدید را باز می‌کند. برای نمونه، پرونده زیرِ این تیتر را مشاهده کنید. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۴۶ (UTC)

پیوست[ویرایش مبدأ]

اندازه عکس را بزرگ‌تر کردم، مشکل حل شد! برای دیدن مشکل به نمونه ای دیگر که در این صفحه کربلاء فی ادب الرحلات (کتاب) (تصویر کتاب) است مراجعه کنید. تشکر.

جعبه اطلاعات امامزاده[ویرایش مبدأ]

برای مرقدها و مزارها جعبه اطلاعات موجود نیست. تا کنون از جعبه اطلاعات بنای مذهبی استفاده می شده که مناسب مزراها نیست. حتی گزینه «صاحب مزار» نیز وجود ندارد. گزینه های پیشنهادی برای اضافه شدن:

 • صاحب مزار
 • بخش ها (منظور قسمت های مختلف مزار هست مثلا ۲ رواق و یک صحن و گنبد و اینا، به جای بخش ها واژه بهتری می شه گذاشت)
 • معمرین
 • مزارهای مشابه (منظور مزارهایی است که برای همین صاحب مزار در جاهای دیگه وجود دارد)
 • و...

تشکر --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۱ (UTC)

انتقال صفحه[ویرایش مبدأ]

با عرض شرمندگی طبق تصمیم گیری نهایی جلسه قبل، که مزارها به نام خودِ مزار باید کار بشه نه صاحبش، اگه زحمتی نیست صفحه مزار حمزة بن قاسم (حله) رو به صفحه مزار حمزه غربی (حله) منتقل کنید. این مزار در عراق به همین نام معروفه. و کلا یک سده است که منسوب شده به حمزه بن قاسم. توی شناسه و توضیحات هم مزاره حمزه غربی زدم. ممنون از شما

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)

الگوی اشتباه نشود[ویرایش مبدأ]

الگوی اشتباه نشود رو داریم؟ مثلا همین صفحه حمزه غربی رو اولش بزنیم با حمزه شرقی اشتباه نشود.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)

رده مزارها[ویرایش مبدأ]

برا رده مزارها کمال تشکر رو دارم. جالب شده. فرزندان حضرت عباس(ع) رو بزنیم زیر فرزندان امام علی(ع)؟ چون رده بالاتر فرزندان امامان هست و نمی شه فرزندان حضرت عباس رو بزنیم زیرش. از یه طرف فرزندان و امامزادگان حضرت عباس(ع)‌ به همین صورت نوادگان حضرت عباس معروف هستن. فعلا نمی زنم. هر چه بفرمایید.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)

پیوست[ویرایش مبدأ]

همین مشکل، در رده نوادگان امامان وجود دارد. نوادگان حضرت عباس را نمی توان در ذیل این رده قرار داد.

ناوبری امامزادگان[ویرایش مبدأ]

برای مزار حمزه غربی، تنها ناوبری مکان هاس مقدس اسلامی را مناسب یافتم. الگوی امامزادگان ایران وجود دارد، غیر ایران را نیافتم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۱۹ (UTC)

حسینیه صحن حیدری[ویرایش مبدأ]

این مدخل رو از روی مقاله جلوه هایی از حرم علوی ساختم. ولی بعد دیدم که این حسینیه همان مدرسه غرویه است. در متن مقاله هیچ اشاره ای به این مطلب نکرده بود! متن مدخل حسینیه صحن حیدری رو پاک کردم و تغییر مسیرش دادم به مدرسه غرویه که قبلا ساخته شده بود.

چندین مدخل قرار شده از روی همین مقاله کار بشه ولی به نظرم مقاله ضعیفی است و ممکنه اینجور ایراداتی به وجود بیاد. اگه موافق هستین فعلا از روی این مقاله کار نکنم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۹ (UTC)

روزهای زیارتی امام حسین(ع)[ویرایش مبدأ]

مقاله زیارت های مخوصه امام حسین(ع)، به روزهای زیارتی ایشان پرداخته و به زیارت های مخصوص نپرداخته است. آیا مدخلی با نام روزهای زیارتی امام حسین(ع) بسازم یا قرار است همه زیر مدخل زیارت امام حسین(ع) بیاید؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۰۰ (UTC)

پیوست[ویرایش مبدأ]

یافتم

رده کتابخانه ها[ویرایش مبدأ]

رده کتابخانه ها رو زیر رده مکان ها ساختم. و زیر کتابخانه ها، کتابخانه ها بر پایه شهر رو ساختم و زیرش کتابخانه های کربلا رو.

حضرت عباس(ع) یا عباس بن علی(ع)[ویرایش مبدأ]

درباره اون بحث نام حضرت عباس علیه السلام، صفحه حرم حضرت عباس با این نام آستان مقدس حضرت عباس(ع) در ویکی حج ساخته شده است.

رده جدید[ویرایش مبدأ]

برای مدخل دانشنامه امام حسین(ع) (کتاب) نمی دونم چه رده ای رو در قسمت کتاب ها بر پایه موضوع بزنم؟ فکر کردم شاید یه رده دانشنامه‌ها هم لازم باشه. اما نزدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۴۵ (UTC)

@Abbasahmadi1363: موافقم لطفا بسازید--Kamran (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۵۱ (UTC)

ساخته شد. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)

اشکال در ویرایش خودکار نشانی گذار[ویرایش مبدأ]

ابزار نشانی گزار، بین نام امام(ع) و پرانتز (ع) فاصله می اندازد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۱ (UTC)

رده مکان های از بین رفته[ویرایش مبدأ]

به نظرتون یک رده برای مکان هایی از عتبات یا غیر آن که کاملا از بین رفته لازمه؟ مثلا مسجد رأس الحسین در کربلا کاملا از بین رفته است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363: بله به نظرم لازم است. مثلا: مزارهای از بین رفته --Kamran (بحث) ‏۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)

الگوها (ناوبری ها)[ویرایش مبدأ]

آیا جایی هست که بشود همه ناوبری ها را یک جا دید؟ یعنی عناوین ناوبری ها را دید؟

ناوبری برای مسجد رأس الحسین(ع)[ویرایش مبدأ]

برای این صفحه ناوبری مساجد رو زدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۵۹ (UTC)

رده:مساجد[ویرایش مبدأ]

بعضیا غیر از رده:مسجدها رده مساجد بغداد و رده مساجد حرم امام علی رو ساختن که اگه زحمتی نیست انتقال داده بشه. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۷ (UTC)

رده:زیارت[ویرایش مبدأ]

فکر می کنم در رده زیارت خوبه زیارت امامان یا در این موضوعات هم باشه. برای مدخل زیارت امام حسین(ع) رده مناسب وجود ندارد. تشکر.


ناوبری زیارت[ویرایش مبدأ]

برای زیارت امامان و امامامزادگانی که زیارت دارند می شود یک ناوبری طراحی کرد.

@Abbasahmadi1363: بهتر نیست یک ناوبری به نام زیات‌نامه‌ها داشته باشیم؟--Kamran (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۰ (UTC)

بله. خوب است. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۱ (UTC)

مدخل زیارت امام حسین(ع)[ویرایش مبدأ]

مدخل زیارت امام حسین(ع) قمست روزهای خاص زیارتی آن از روی مقاله کار شده و تکمیل شده است. «در حال ویرایش»‌ را نمی دانم بردارم با خیر؟ چون دیگر بخش های آن کار نشده است.

@Abbasahmadi1363: برای همین‌جور مقالات بود که به نظرم یک الگوی «این مقاله در آینده گسترش خواهد یافت» باید بسازیم

ناوبری برای حیره[ویرایش مبدأ]

باری صفحاتی مثل حیره ناوبری مناسب نیافتم.


مشکل در نسخه جدید پرونده[ویرایش مبدأ]

در پرونده قتلگاه نسخه اول را به از روی سهو، با لوگوی گوشه عکس گذاشتم. نسخه جدید را با حذف لوگو بارگزاری کردم ولی همان نسخه قبل عینا بارگزاری شده است. دلیل آن را نمی دانم.

چند عکس دیگر را هم با لوگو بارگزاری کرده ام. می گذارم ببینم نتیجه این مشکل چه خواهد شد. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۷ (UTC)


مشکل فونت ها[ویرایش مبدأ]

بعد از خراب شدن ویکی برای مرورگر من، درست شد، ولی فونت ها بد نشان داده می شود. یعنی با فونت زیبایی مثل قبل نشان داده نمی شود.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۸ (UTC)

برای ویکی به اپرا کوج کردم. بسیار بهتر از کروم ویکی را نشان می دهد. در کروم وقتی پنجره مرورگر کوچک می شود، گزینه‌های بالای ویکی به هم ریخته نشان داده می شود. در اپرا این مشکل وجود ندارد.

مشکل دیگری که ویکی حج در کروم داشت و در اپرا ندارد، گزینه سمت راست برای جمع کردن نوار سمت راست بود. در کروم باید دو بار این گزینه زده بشود تا نوار سمت راست جمع شود. در اپرا این مشکل وجود ندارد.

کتابخانه حج[ویرایش مبدأ]

پایگاه کتابخانه حج، در بارگزاری فصلنامه فرهنگ زیارت، غیر از مشکلات سابق، مشکل دیگری نیز دارد؛ در برخی صفحات، پاورقی ها جابه جا شده است. برای نمونه این صفحه، هیچ کدام از این مشکلات را مگ ایران ندارد. اگر راه ارتباطی با گردانندگان کتابخانه حج دارید، می توان منتقل کرد. تشکر

قتلگاه[ویرایش مبدأ]

فقط دو تا از منابع صفحه قتلگاه کامل نیست. این دو کتابخانه مرعشی نجفی داره که باید برم ببینم. فعلا در حال ویرایش رو برداشتم. نمی دانم کار درستی است یا خیر؟ @Abbasahmadi1363: مشکلی نیست

جعبه اطلاعات جنگ[ویرایش مبدأ]

این جعبه کار نمی کند.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۸ (UTC)

@Engineer:

--Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: کار که می‌کرد احتمالا منظورتون اومدن پارامتر ها در ویرایشگر دیداری بود که حل شد. --Engineer (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)

نیازمند رده[ویرایش مبدأ]

برای انتفاضه شعبانیه نمی دانم رده چی بگذارم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۴ (UTC)

اشکال در ابزار[ویرایش مبدأ]

ابزار،‌ در شماره صفحه‌ها،‌ فاصله بین «ص» و عدد را برنمی‌دارد. برای نمونه اگر «ص ۱۰۳» نوشته شده باشد به «ص۱۰۳» تبدیل نمی‌کند. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۳۸ (UTC) @Engineer: --Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۴ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: شما به بزرگواری خودتون ببخشید :))) --Engineer (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۴ (UTC)

عکس برای مدرسه آخوند[ویرایش مبدأ]

برای صفحه مدرسه آخوند (نجف) عکسی یافت نشد. یه عکس برای مدرسه وسطی آخوند هست که مقتدی صدر رو توش نشون می ده :) دیگه یافت نشد. ویکی شیعه هم بدون تصویر گذاشته. یه عکس هم از وسطی یافت شد در حال بازسازی که گذاشتم. این آقایی که این مقاله رو نوشته از طرف سازمان رفته اونجا عکس هم گرفته. این عکساش رو کجا می شه دید؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۴ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

الگو برای نقل قول[ویرایش مبدأ]

گاهی لازم می شه نقل و قول بیاد. الگو برای نقل و قول ظاهرا نداریم. یه الگو برای گفت و گو هست که زیباست ولی دو طرفه است برای نقل قول کاربرد نداره.تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC) @Engineer: --Kamran (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)

@Kamran، Abbasahmadi1363: از الگوی گفتاورد استفاده کنید. --Engineer (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۹ (UTC)

جعبه اطلاعات برای استان‌ها[ویرایش مبدأ]

برای صفحه استان انبار جعبه اطلاعات مناسب نیست.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۲۱ (UTC)

افزودن رده[ویرایش مبدأ]

رده استان‌های عراق رو در رده کشورها و زیر کشور عراق ساختم. بعدش دیدم در ذیل مکان ها مستقیم شهرها ساخته شده، فکر می کنم باید استان‌ها رو اینجا می ساختم و بعد زیر رده استان‌های عراق رو زیرش می زدم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۴ (UTC)

موارد انجام شده[ویرایش مبدأ]

 1. كتاب‌شناسى زيارت (کتاب)
 2. زیارت امام حسین(ع)
 3. کامل الزیارات (کتاب)
 4. قتلگاه
 5. نخل مریم (کربلا)
 6. مناره عبد
 7. کتابخانه حرم امام حسین(ع)
 8. حیره
 9. انتفاضه شعبانیه
 10. مدرسه سید یزدی (نجف)
 11. رواق
 12. مسجد شیخ انصاری (نجف)
 13. مسیر طالبی (کتاب)
 14. موسوعة زیارات المعصومین(ع) (کتاب)
 15. مزار قاسم بن موسی الکاظم(ع) (حله)
 16. قاسم بن موسی الکاظم(ع)
 17. حمزة بن قاسم
 18. مزار حمزه غربی (حله)
 19. دانشنامه امام حسین(ع) (کتاب)
 20. مسجد رأس الحسین(ع) (کربلا)
 21. کامل مزارات اهل البیت فی العراق (کتاب)
 22. المفصل فی تاریخ النجف الاشرف (کتاب)
 23. الامام الکاظم(ع) سید بغداد (کتاب)
 24. الامام محمد الجواد(ع) شبیه عیسی و یحیی و سلیمان(ع)
 25. کتاب المزار (شیخ مفید)
 26. شیعة العراق و بناء الوطن (کتاب)
 27. کربلاء فی ادب الرحلات (کتاب)
 28. راقدون عند الحسین(ع) (کتاب)
 29. نور العین فی المشی الی زیارة قبر الحسین(ع) (کتاب)
 30. مراقد البصرة لها قصص و حکایات (کتاب)
 31. بیوتات کربلاء القدیمة (کتاب)
 32. الرحلة العراقیة (محمد هارون)
 33. تربت
 34. مدرسه آخوند (نجف)
 35. استان انبار

درخواست انتقال[ویرایش مبدأ]

درباره صفحه ذکوات البیض، آقای محدثی به همین صورت نوشته بود و در زبان فارسی هم به اشتباه به همین صورت مرسوم هست. من هم به اشتباه به همین صورت صفحه رو ساختم. در عربی یا باید الذکوات البیض گفته بشه یا ذکوات بیض. چون بیض صفتش هست باید در معرفه و نکره تبعیت کنه. خلاصه، در عربی ذکوات البیض غلطه. با عرض شرمندگی اگه امکانش هست انتقال بدید. اگر چه در تقریبا در تمام کتب فارسی همان ذکوات البیض را آورده اند. هر طور صلاح است عمل شود. تشکر. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۷ (UTC)

عنوان صفحه ایوان العلماء[ویرایش مبدأ]

عنوان مدخل ایوان العماء رو فعلا ایوان العلماء (آستان علوی) گذاشتم. در آخرین تصمیم قرار شد متعلقات حرم‌ها رو به صورت مثلا ایوان العلماء حرم امام علی(ع)، بدون پرانتز بگذاریم. دیدم خیلی طولانی می شه، خصوصا اینکه می خواد این عنوان ذیل عنوان‌های خودش در صفحه حرم امام علی بیاد. از این روی، آستان علوی، رو روبه روش توی پرانتز گذاشتم. بدون (ع)، احساس کردم که «آستان علوی» بدون «ع»، توی ذوق نمی زنه. همچنین آستان حسینی و....

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)

رده افزودم[ویرایش مبدأ]

ذیل رده حرم امام علی، رده ایوان‌های حرم امام علی(ع) را افزودم. اگر خوب نیست عوض شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)

نیاز به رده رویدادهای حرم[ویرایش مبدأ]

برای صفحه آتش‌سوزی در آستان عسکریین(ع) نیازمند رده هستیم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۹ (UTC)

رده برای ناودان طلای حرم امام علی[ویرایش مبدأ]

فعلا صفحه ناودان طلا (آستان علوی) رو گذاشتم زیر رده حرم امام علی، یه دونه ناودان داره همینه فقط. شاید هم بشه یه رده مثلا متعلقات حرم یا سایر متعلقات گذاشت.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)

درخواست افزودن گزینه به جعبه اطلاعات بنای مذهبی[ویرایش مبدأ]

اگر صلاح است به جعبه اطلاعات بنای مذهبی و بنای تاریخی، گزینه «تخریب» اضافه شود، تا روبه‌روی آن، تاریخ تخریب بناهای از میان رفته درج شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

مشکلی در صفحه کاربری[ویرایش مبدأ]

آخرین باری که ویکی حج قطع شد و دوباره وصل شد، بخش فهرست پی‌گیری‌ها که می رم این اخطار رو بالای صفحه می ده: این.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC) @Engineer:

درخواست رده برای تاریخ امام علی(ع)[ویرایش مبدأ]

برای صفحه شرطة الخمیس، رده مناسب در بخض رده:تاریخ نیافتم. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۹ (UTC)

یادآوری رده برای متعلقات حرم[ویرایش مبدأ]

برای صفحه سنگاب رده نداریم

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۱ (UTC) همچنین دیگر صفحاتی که متعلقات مکان‌های مقدس را معرفی می کند.

اشکال در ابزار املا[ویرایش مبدأ]

@Engineer: ابزار املا که بالای ویرایشگر متن قرار دارد، گاهی واژه «به» را به کلمه بعد با با نیم فاصله می چسباند.

پیش از اجرا پس از اجرا
او به شام رفت. او به‌شام رفت.
او به «شام» رفت. او به‌«شام» رفت.

هنگامی که واژه دوم، لینک داخلی یا گیومه ندارد، این اشکال رخ نمی‌دهد. با تشکر. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

رده برای حوزه علمیه کربلا[ویرایش مبدأ]

برای صفحه حوزه علمیه کربلا، رده نداریم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)

اشکال در پاونوشت[ویرایش مبدأ]

نمی دانم چرا برخی از پانوشت ها رو چرا بد نشون میده. حضوری می گم چه طوری نشان میده. --Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۴ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)

رده برای معمرین عتبات عالیت[ویرایش مبدأ]

برای صفحه مؤیدالدین محمد مقدادی این رده لازم است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۵۵ (UTC)

نیازمند رده[ویرایش مبدأ]

رده نویسندگان بر پایه موضوع نیاز به تکمیل دارد. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۱ (UTC)

درخواست ساخت الگو برای آیه قرآن[ویرایش مبدأ]

برای آیه قرآن الگویی نیافتم. یه الگویی که رنگ متن رو سبز کنه و دو تا علامت آیه اول و آخرش بذاره اگه بشه اضافه کرد خوب می شه. البته دستور کدنویسی‌اش هم که بدانیم کافی است. نمونه‌اش رو چن وقت قبل توی ویکی حج دیدم یه بار هم استفاده کردم دیگه ندیدم و یادم نیامد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۶ (UTC)

https://wikihaj.com/view/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%B1%D9%86%DA%AF

درخواست ساخت جعبه اطلاعات رود[ویرایش مبدأ]

برای صفحه فرات و دیگر نهرها

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۹ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۴۸ (UTC)

درخواستی درباره (ع)[ویرایش مبدأ]

یکی از ابزارهای بالای ویرایش متنی، هنگام تصحیح اشتباهات، «(ع)» را از کلمه قبلی، فاصله می‌اندازد؛ به این صورت:‌امام علی (ع)، که ظاهرا، از نظر نگارشی، تصحیح درستی است؛ ولی در ویکی حج، بنا بر این گذاشته شده که این فاصله، به نیم‌فاصله تبدیل شود؛ به این صورت:‌ امام علی(ع). اگر امکانش هست، درخواست دارم این مورد، در ابزار پیاده شود، که شامل (ص) و (س) نیز خواهد شد. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۰ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۲۲ (UTC)

@Engineer: به نظرم نیم‌فاصله برای (ع) صحیح‌تر است. اگر ممکن است این مشکل را در ابزار مورد نظر حل کنید. این اشکال به این دلیل است که این ابزار به قانون پرانتز عمل می‌کند و از کلمه قبلی جدا می‌کند. سپاس --Kamran (بحث) ‏۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۲۳ (UTC)

درخواستی درباره ابزار املا[ویرایش مبدأ]

ابزار املا یا ابزرا «؛»، در برخی موارد، اعداد را به کلمه بعدی می‌چسباند. (گاهی هم نمی‌چسباند.) اگر از نظر ویرایشی درست نیست، درخواست دارم اصلاح شود. تشکر. ناگفته نماند که این دو ابزار کارایی مطلوبی داشته، در سرعت و کیفیت کار مؤثر عمل می‌کنند.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۰ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۲۵ (UTC)

درخواست تکمیل جعبه اطلاعات خاندان[ویرایش مبدأ]

برای حکومت‌ها، جعبه مستقل وجود ندارد، به جای آن از جعبه اطلاعات خاندان استفاده شده است. به نظر، گزینه‌های «از سال» و «تا سال» برای این جعبه لازم است. تشکر. نمونه: بنی عباس

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۱۹ (UTC)


رده‌ای افزودم[ویرایش مبدأ]

برای صفحه کرخ، که درگذشته دهکده بوده و پس از مدتی تا کنون محله‌ای از بغداد بوده، رده مکان‌های تاریخی بغداد را ساختم

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۲ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۱۷ (UTC)

رد برای آیین‌های حرم‌ها[ویرایش مبدأ]

برخی آیین‌ها مانند غبارروبی، مربوط به همه حرم‌ها، و برخی مانند آیین خطبه‌خوانی حرم امام رضا(ع) مربوط به حرمی خاص هستند. برای این موارد، نیاز به رده داریم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۳ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۵۹ (UTC)

درخواست برای افزودن موردی به ابزار[ویرایش مبدأ]

درخواست می‌شود، در صورت امکان، در ابزار «؛»، فاصله بین «ص» که نشانه صفحه است و رقم صفحه برداشته شود. برای نمونه «ص ۴» به «ص۴» تبدیل شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۳ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۱۷ (UTC)

نیازمند رده[ویرایش مبدأ]

برای صفحه مجاور و مانند آن که قرار است ساخته شود مانند زائر نیاز به رده است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)

درخواست انتقال[ویرایش مبدأ]

اگر امکانش هست صفحه سید عبدالکریم بن طاووس را مانند ویکی شیعه به سید عبدالکریم بن احمد حلی یا به سید عبدالکریم بن احمد بن طاووس انتقال دهید.

برای صفحه مرقد سید عبدالکریم بن طاووس که دیگران ساخته‌اند نیز، در صورت امکان این انتقال را انجام دهید. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۵۸ (UTC)

رده افزودم[ویرایش مبدأ]

نویسندگان تاریخ و جغرافیای عتبات و عالیات و نویسندگان تاریخ و جغرافیای نجف

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۸ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)

رده نیاز است[ویرایش مبدأ]

برای صفحاتی مانند مزار و مزور مذبح نیازمند رده هستیم. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۹ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)

اصلاح دو صفحه[ویرایش مبدأ]

دو صفحه حوزه علمیه کربلا و شرطه الخمیس اصلاح شد. برای صفحه حوزه علمیه کربلا، یک رده گذاشته شده که ارجاعات این مقاله غلط است.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۱ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۱۳ (UTC)

صفحه مشهد[ویرایش مبدأ]

عنوان صفحه مشهد رو طبق دستور به صورت مطلق «مشهد» ساختم. یه صفحه ابهام زدایی هم برای مشهد ساختم.

البته چون در دیگر صفحات احتمالا شهر مشهد رو به «مشهد» لینک داخلی بدهند ممکن است دردسر شود.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۱ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۳۲ (UTC)

درخواست ارتقای یکی از ابزارها[ویرایش مبدأ]

در ویرایش متن، ابزاری که حروف را به ترتیب الفبا مرتب می‌کند، در مورادی که بخشی از کلمات فارسی و بخشی با الف و لام عربی است دچار خطا می شود. درخواست می کنم در صورت امکان این مشکل برطرف شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۳۴ (UTC)

@Engineer:

--Kamran (بحث) ‏۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۰ (UTC)

@Kamran: امکان ارتقا وجود ندارد در صورت مشکل دار بودن می توانیم حذفش کنیم. --Engineer (بحث) ‏۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۰ (UTC)

@Engineer: سپاس، نه حذف نشود.

سؤال[ویرایش مبدأ]

نویسندگانی که فارسی زبان هستند؛ ولی به زبان عربی کتاب نوشته اند در رده نویسندگان عرب زبان قرار دهم یا فارسی زبان؟ رده:نویسندگان بر پایه زبان مانند شیخ انصاری

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)


مشکلی در پاورقی ویرایشگر دیداری[ویرایش مبدأ]

چند روزی است در بخش پانوشت ویرایشگر دیداری نمی توان «Paste» کرد.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۵ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۳۹ (UTC)

@Engineer:

--Kamran (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۳۴ (UTC)

@Abbasahmadi1363: می شه بگید چند روزه؟ --Engineer (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۰۸ (UTC)

@Engineer:

حداقل سه الی چهار روزی هست.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۹ (UTC)

@Abbasahmadi1363: مشکل در اثر به روز رسانی ایجاد شده بود! که با بازگرداندن نسخه قدیمی اکستنشن به حال سابق بازگشت. --Engineer (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)

@Engineer:

اره. دیدم یه امکان جدید بهش اضافه شده بود :)) ولی به این اشکال نمی ارزید. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

رده برای مقام های امام زمان[ویرایش مبدأ]

صفحات مقام های امام زمان در عراق مانند مقام امام زمان در سماوه تقویت شد، ولی رده‌ها را همان طور که پیش از زده شده بود، گذاشتم. به نظرم رده‌ها در این موضوع نیاز به ویرایش دارند.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۲ (UTC)

استفاده از گوگل مپ[ویرایش مبدأ]

در برخی موارد از گوگل مپ اسکرین شات می گریم می ذارم؛ البته می نویسم برگرفته از گوگل مپ و آدرس سایت گوگل مپ رو هم می ذارم.

در برخی مواد که عکس جایی پیدا نمی شه مانند صفحه قدمگاه امام زمان(ع) (بصره) از عکس هایی که کاربران گوگل مپ گذاشتن اسکرین شات می گیرم و می ذارم توی صفحه با ذکر منبع. دلیل اسکرین شات گرفتن از عکس‌ها این است که گوگل امکان دانلود عکس‌ها را نگذاشته است.

نمی دانم مشکلی دارد یا خیر؟

الان یه راهی یافت شد که می شه عکس ها رو دانلود کرد، شبیه دور زدن هست: https://www.wikihow.com/Download-an-Image-from-Google-Maps


در همان صفحه قدمگاه در بصره، به گوگل مپ به عنوان موقعیت یک مسجدی آدرس دادم. نمی دانم کار درستی است یا خیر؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۵ (UTC)

رده قدمگاه‌ها[ویرایش مبدأ]

برای قدمگاه‌ها در رده:مکان‌ها، رده جداگانه‌ای بسازم یا در ذیل مقام‌ها وارد کنم؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۳۵ (UTC)


جعبه اطلاعات منصب‌ها[ویرایش مبدأ]

برای منصب ها مثل امیر الحاج نیاز به جعبه اطلاعات است، گزینه‌هایی مانند:

 • معنای کلی
 • وظایف
 • حیطه مسئولیت
 • شرایط
 • مدت مسئولیت
 • منصوب از جانب
 • زیردستان
 • سرشناسان در این مسئولیت

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۹ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)


صفحه نامعلوم[ویرایش مبدأ]

این صفحه: اخبار مدینه، معلوم نیست چیست. اگر امکانش هست حذف کنید. ممکن است با کتاب اخبار مدینه اشتباه شود. تشکر.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)

صفحه از این صبح روشن (کتاب)[ویرایش مبدأ]

از این صبح روشن (کتاب)، به نقد و بررسی سند زیارت عاشورا پرداخته. درباره رده نقد و بررسی سند زیارت‌نامه ها رده نداشتیم. رده رو گذاشتم شرح زیارت‌نامه‌ها،

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۱۸ (UTC)

صفحه اربعه الایام[ویرایش مبدأ]

در صفحه اربعة الایام (کتاب)، بخش نسخه‌های خطی، لینک هایی که به کتاباخنه شورای اسلامی می دم خراب درمی یاد. لینک های ثابتی که خود سایت می ده خراب هستن. لینک روی مرورگر هم بد درمی یاد. خواستم کلا نسخه های خطی رو حذف کنم ولی فعلا گذاشتم گفتم شاید راهی باشه.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

طریقه درج موضوعات کتاب[ویرایش مبدأ]

پیش از این، موضوعات را با ویرگول از یکدیگر جدا می کرد. حالا فهمیدم در سایت‌های کتباشناسی معتبر، ایرانی و خارجی موضوعات مرتبط رو (که حالا مضاف و مضاف الیه دارن مثلا) با -- از یکدیگر جدا می‌کنند، از این پس به همین صورت وارد می کنم؛ مانند بقاع متبرکه استان تهران (کتاب) نمی دانم درست هست یا نه؟

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۱ (UTC)

پرسیدم، این شیوه کنگره در موضوعات کتاب است. پیش از دو خط فاصله موضوع کلی و پس از آن، جزئی است. این که برای عموم مردم کدام بهتر است را نمی دانم.

--Abbasahmadi1363 (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)

تقسیم مدخل‌های بلند[ویرایش مبدأ]

مدخل ردیف
مرقد اسماعیل بن جعفر(ع) 1
استقسام 2
غروه ابواء 3
ابن شبه 4
زرین بن معاویه عبدری 5
عایشه بنت عبدالرحمن 6
ابوعبدالله‌ محمد بن‌ عبدالوهاب‌ بن‌ عثمان‌ مکناسی 7
صفی بن ولی قزوینی 8
محمد لطفی جمعه 9
حج‌گزاری ابراهیم(ع) 10
ساخت کعبه 11
حج‌گزاری الیاس(ع) 12
میر حامد حسین بن سید محمد قلی 13
چاه عین ابی‌نَیْزَر 14
قبرستان عبدالله‌ابن عباس 15
قبرستان شهدای غزوة طائف 16
یورش ابرهه به کعبه 17
احمد سباغی 18
ابوالبقاء محمد بن احمد بن ضیاء محمد 19
عبدالهادی تازی 20
محمد عبدالحسین بن محمد عبدالهادی جعفری طیاری 21
مناره محل شهادت خُبیب بن عدی 22
قبرستان کنار مسجد براثا قدیم 23
احمد بن طاووس 24
ابوالحسن مدائنی 25
یحیی بن حسن علوی 26
زبیر بن بکار بن عبدالله قرشی 27
هنریش فردیناند وستنفلد 28
نجم‌الدین عمر 29
ابوفارِس عبدالعزیز بن عمر 30
محمد بن عبدالعزیز 31
غزوه قرقرة الکدر 32
تبدیل عمره تمتع به حج افراد 33
محمد معصوم فرزند زین‌العابدین 34
تقبیل حجرالاسود 35
ابوبکر محمد بن عبدالله ابن‌عربی معافری اشبیلی 36
سیدرضی‌الدین بن محمد بن علی بن حیدر موسوی عاملی 37
ابوحامد محمد بن عبدالله[یادداشت ۱] 38
ابوالبرکات محمد بن محمد ۳۹
ابوالسعادات محمد بن محمد ۴۰
محب‌الدین احمد بن محمد ۴۱
فخرالدین ابوبکر بن علی ۴۲
محمد جارالله بن محمد[یادداشت ۲] ۴۳
بت‌پرستی ۴۴
بودا ۴۵
لومبینی[یادداشت ۳] ۴۶
بودگیا ۴۷
سارنات ۴۸
کوسیناره ۴۹
شیخ کمال‌الدین حسین خوارزمی ۵۰
مسلم بن عقیل ۵۱
مسجد ام سلمه ۵۲
مدائن (شهر) ۵۳
سلمان فارسی ۵۴
حذیفة بن یمان ۵۵
نوح بن دراج ۵۶
کارگاه پرده‌بافی مصر ۵۷
مسند احمد بن حنبل ۵۸
سفر به اتیوپی (کتاب) ۵۹
یوم الهدم[یادداشت ۴] ۶۰
غزوه بنی‌مصطلق ۶۱
اسدال ۶۲
برکه زبیده ۶۳
برکه ماجن ۶۴
محمد بن اسحاق بن عباس فاکهی مکی ۶۵
صندوقچه قبر امام حسین(ع) ۶۶
عبدالله بن عبدالملک بن عبدالله بن مروان بکری قرشی ۶۷
محمد بن احمد بن خلف مطری ۶۸
محمدطیب کتانی ۶۹
خالد بن عیسی بلوی ۷۰
حر بن یزید ریاحی[یادداشت ۵] ۷۱
شمس الدین محمد بن اسحاق خوارزمی ۷۲
ابن بطوطه ۷۳
عز بن فهد ۷۴
محمد بن احمد بن سالم مکی ۷۵
احمد بن محمد اسدی 76
علی بن عبدالقادر طبری ۷۷
ابن منده ۷۸
ابوالولید ازرقی ۷۹
شکیب ارسلان ۸۰
محمد بن عبدالرحمن بن ابی‌بکر ۸۱
حلف المطیبین ۸۲
بدیل بن علی خاقانی ۸۳
عثمان بن سعيد عمروى ۸۴
چاه غیبت ۸۵
محمدطاهر کردی ۸۶
محمدعلی سدید السلطنه م‍ی‍ن‍اب‍ی‌ ب‍ن‍درع‍ب‍اس‍ی‌ ۸۷
قبرستان قریش (کاظمین) ۸۸
زنجیر سلیمان ۸۹
مرقد حضرت هود و صالح (وادی السلام)[یادداشت ۶] ۹۰
مقام امام صادق (وادی السلام)[یادداشت ۷] ۹۱
مقبره سید علی آقا قاضی (وادی السلام) ۹۲
قبر رئیسعلی دلواری (وادی السلام) ۹۳
ابراهیم قطیفی ۹۴
مسجد آصفیه ۹۵
عبدالمجید بن علی منالی ۹۶
قنات چشمه زبیده ۹۷
ابن قولویه قمی ۹۸
آیین پرده‌گذاری کعبه ۹۹
خانه امام علی(ع) (مدینه)[یادداشت ۸] ۱۰۰
مسجد مصلی (مدینه)[یادداشت ۹] ۱۰۱
مسجد فضیخ (مدینه) ۱۰۲
ابراهیم مجاب ۱۰۳
مزار صفیه[یادداشت ۱۰] ۱۰۴
مزار عاتکه[یادداشت ۱۰] ۱۰۵
چاه غیبت ۱۰۶
قبر آدم و نوح ۱۰۷
عبدالزهراء کعبی ۱۰۸
فرحة الغری بصرحة الغری (کتاب) ۱۰۹
بقعه محمد بن شمس‌الدین ۱۱۰
استطاعت مالی ۱۱۱
استطاعات بدنی ۱۱۲
استطاعت طریقی و بدنی ۱۱۳
مرقد سید تاج‌الدین محمد آوی ۱۱۴
علیرضا قوانلو ایلخانی قاجار ۱۱۵
تربت صعیب ۱۱۶
بیماری‌های فراگیر در حج[یادداشت ۱۱] ۱۱۷
روز حج اکبر ۱۱۸
میرزا ابوطالب لندنی ۱۱۹

دیگر موارد: این صفحات هم قابل خرد شدن هست ولی نمی‌دانم قرار است اینگونه هم خرد شود یا خیر:

 1. (و چند عالم دیگر که زیر همین تیتر است و در شماره‌های بعدی جداگانه هم می‌آورم)
 2. (تا اینجا مربوط به همان صفحه است)
 3. (با سه تا مدخل بعدی)
 4. صفحه یوم الهدم، الان تغییر مسیر داده شده به صفحه تخریب قبور.
 5. دو عنوان «معرفی حر بن یزید» و «حر در ماجرای کربلا» رو شاید بشه یه مدخل «حر بن یزید»ش کرد و اینجا یه خلاصه زد.
 6. از صفحه وادی‌السلام است، سه مدخل دیگر نیز همین‌طور.
 7. این مقام با مقام امام زمان توی یه بارگاه ولی توی دو اتاق مجزا هستند. «مقام امام زمان (وادی السلام) ساخته شده ولی «مقام امام صادق (وادی السلام) ساخته نشده.
 8. و دو مدخل بعدی از یک صفحه است.
 9. با مدخل مسجد غمامه که تغییر مسیر مسجد مصلا برایش ساخته شده فرق می‌کند.
 10. ۱۰٫۰ ۱۰٫۱ عمه رسول خدا(ص).
 11. می شه این بخش از صفحه تعطیل حج رو باهاش تلفیق کرد: رواج بیماری‌های واگیر

@Abbasahmadi1363: با سپاس از زحمات حضرت عالی و جناب دکتر محمدحسینی. به نظرم اکثر قریب به اتفاق این مداخل، باید جدا نگاشته شوند و کاری بسیار پسندیده و نیکو و در راستای سیاست‌های نخستین ویکی حج است.--Hasaninasab (بحث) ‏۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۲ (UTC)

تولید یک دریچه سرچ مناسب مطالب مربوط به بقیع در سایتbaqi.ir[ویرایش مبدأ]

یک موتور جستجوی هوشمند مناسب برای سایت بقیع که مطالب مربوط به بقیع را از ویکی حج جستجو و حتی به صورت پیش نمایش چرخشی نمایش دهد محمدسعيد نجاتي .گروه تاريخ (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۴۱ (UTC)

لینک به صفحه ناموجود[ویرایش مبدأ]

با سلام و احترام. مداخلی که منبع آنها سایت phz.hajj.ir بوده، به نظر به جهت مشکل در سایت مذکور، لینک خراب شده است. لطفا بررسی فرمایید و راه‌حلی بیابید. نمونه: مدخل ام هانی و بعثه؛ ابتدای بخش منابع.--Hasaninasab (بحث) ‏۲ نوامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)

الگوی دانشنامه و برگرفتگی[ویرایش مبدأ]

در الگوی برگرفتگی، نویسنده تعبیه نشده است و بهتر است که اضافه شود. ضمن اینکه به نظرم بهتر است در الگوی دانشنامه و همچنین برگرفتگی، عنوان نویسنده نمایش داده شود. همچنین از پاسخگویی برخط شما بسیار سپاسگزارم.--Hasaninasab (بحث) ‏۶ دسامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۵۷ (UTC)