پیاده‌روی اربعین (کتاب)

از ویکی حج
پیاده‌روی اربعین (کتاب)
Image.jpg
پدید آورندگان
نویسنده حافظ نجفی
نشر
ناشر مشعر
وب‌سایت ناشر http://mashar.hajj.ir/
محل نشر تهران
تاریخ نشر 1398

پیاده روی اربعین، فرصت ها ، آسیب ها و توصیه ها، کتابی است که به جایگاه، تاریخچه، و اهمیت پیاده روی اربعین در ایام اربعین امام حسین(ع) پرداخته است. پیاده روی اربعین، که هر سال با حضور چندین میلیونی مسلمانان و پیروان ادیان آسمانی در کشور عراق صورت می گیرد، در بر دارنده آثار و پیامدهای مهمی است که در این کتاب به سه موضوع مهم فرصت ها، آسیب ها و توصیه ها پرداخته شده است. این کتاب در سال 1398 در پژوهشکده حج و زیارت به قلم حافظ نجفی نگاشته شده و در 248 صفحه به چاپ رسیده است.

محتوا

  • فصل نخست این کتاب به تبیین واژه اربعین در متون دینی، فضیلت زیارت امام حسین(ع) و فضیلت پیاده روی برای امور عبادی و معنوی، فضیلت و تاریخچه پیاده روی برای زیارت امام حسین، اهمیت راهپیمایی و زیارت اربعین در دوران کنونی، اختصاص یافته است.
  • فصل دوم: از پنج گفتار تشکیل شده است: گفتار اول: فرصت‌هاي تربيتي، گفتار دوم: فرصت‌هاي اعتقادي ، گفتار سوم: فرصت‌هاي اجتماعي، گفتار چهارم: فرصت‌هاي سياسي  ، گفتار پنجم: فرصت‌هاي فرهنگي.  
  • فصل سوم: آسيبها و توصيه‌ها 1. اخلاقي 2. معرفتي و اعتقادي، 3. اجتماعي و سياسي، 4. امور مالي و اقتصادي، 5. رسانه‌اي، 6. امنيتي و انتظامي (داخلي و بين‌المللي)، 7. مديريتي و اجرايي ، 8. بهداشتي، 9. رفاهي.

اطلاعات نشر

این کتاب در پژوهشکده حج و زیارت تهیه شده و در بهار سال 1398 توسط نشر مشعر به چاپ رسیده است.

منابع

این مقاله برگرفته از کتاب پیاده روی اربعین، فرصت ها، آسیب ها و توصیه ها است.